Skip to main content

AccessTr.neT


Merkez Bankasından Tabloya Kur Alma

Merkez Bankasından Tabloya Kur Alma

Çözüldü #1
Merhaba Arkadaşlar,

Ekteki veri tabanımda "ParaBirimiKurlariFormu" formumda "ParaBirimleri" tablosunda kayıtlı para birimlerine ait kurları getirmek istiyorum. 

Kullanıcı "ParaBirimiKurlariFormu" formumda kur tarihini giripte "Kuru Merkez Bankasından Al" butonuna tıkladığında alt forma belirtilen para birimlerine ait kurları getirmek istiyorum.

Bu konuda yardımcı olan olursa çok sevinirim.

Not1: "ParaBirimleri" tablosunda merkez bankası sayfasında bulunan para birimi isimleri belirtilmiştir. Bunu yapmamın sebebi bazen merkez bankası para birimi ismini değiştirdiğinde kurlar gelmemektedir. Kullanıcı kur adını bu tablodan merkez bankası adına göre eşitlerse gelir diye düşünerek bu şekilde yazdım.

Not2: Forumdaki diğer kur örneklerini inceledim fakat benim istediğimi karşılayan bir uygulama bulamadığım için alamadım. Bu format ve şekilde olması benim için önemli çünkü başka form ve sorgularda ID lerinden hareketle bu kur değerlerini kullanacağım. 

Değerli üstadlardan yardım talep ediyorum.

Saygılarımla
.rar Kurlar.rar (Dosya Boyutu: 92,94 KB | İndirme Sayısı: 53)
Son Düzenleme: 22/11/2014, 16:26, Düzenleyen: mengene2.
Cevapla
#2
xml veri çekme kodları beab'a aittir.

İnceleyiniz.
.rar Kurlar_sld.rar (Dosya Boyutu: 99,14 KB | İndirme Sayısı: 152)
Cevapla
#3
Çözüm için çok teşekkür ederim. Ellerinize sağlık Ozanakkaya. 

Önceden konumuza mesaj geliyordu cevaplandı diye. Hep ona bakarak takip ediyordum. Şimdi gelmeyince atlamışım kusura bakmayın.

Saygılarımla,
Cevapla
#4
(23/11/2014, 00:19)ozanakkaya yazdı: xml veri çekme kodları beab'a aittir.

İnceleyiniz.

Ozan bey,

Çalışmanız için teşekkürler. Sizin çalışmanız XML, fakat ben database de aşağıdaki linkteki SİMENDİFER adlı kullanıcının paylaştığı formu kullanıyorum. Fakat formdaki kodlar Html site üzerinden. Bunları XML üzerinden çalıştırıp forma getiremedim. Yardımcı olabilirmisiniz.

https://accesstr.net/konu-merkez-bankasi...light=tcmb
Cevapla
#5
sayın preconti,


Site Kuralları sayfasını tekrar incelemenizi temenni etmekle birlikte;Cevaplanmış Sorular kategorisi içerisine taşınıp kapatılmış ve örnek eklemesinin dahi yapılamayacağı bir konuda,mesaj eklemesinde bulunmayınız.

bu konuyu bağlantı göstermek sureti ile sorunuzu ya da talebinizi içerecek yeni bir konu açarak sorununuza çözüm arayabilirsiniz.

böylece,hem bu konunun mesaj yoğunluğunu artırmamış olursunuz hem de benzer soruna maruz kalabilecek olan diğer üyelerin site içi aramalarda alternatif bir konuya da bakınmasını ve incelemesini de sağlamış olursunuz.

konunuza,örnek uygulamanızı;içeriğinde farazi gerçek dışı bilgiler ve 5-10 kayıt barındıracak şekilde eklemeniz de yerinde olacaktır.

uygulamanızda herhangi bir soruna veya hataya maruz kalacak olursanız,bu hata veya sorunların gerek isimlerini ayrıntılı belirterek ya da sorunları net ifade ederek ve gerekse de ekran görüntüleri dahi eklemek sureti ile,çözümler arayabilirsiniz.

katılımcılar tarafından,açacağınız konuda uygun görülecek olan gerekli bilgi ya da örnek paylaşımlarının yapılması da mümkün olacaktır.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...


Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task