Skip to main content

AccessTr.neT


Mesajlar ve Verilen Cevaplar hk.

nihatkr
nihatkr
7
4211

Mesajlar ve Verilen Cevaplar hk.

#1
Şöyle geçmişe dönüp bir baktığımızda bu siteye nerdeyse kuruluşundan beri üyeyim. Hergün nerdeyse hiç kapanmamacasına bu ekran açık ve kişilerin yazdığı soruları ve cevapları okuyorum. Her ne kadar son 1,5-2 aydır çok faal değilsemde aralıksız okuyorum ve izliyorum.

Ama sitede değişimler var. Site yenilenip yapıldıktan sonra bazı seçimler bence çok erken ve yanlış yapıldı ve sabır olayı pek rağbet görmüyor. Bakın adı üstünde burası Access öğrenmenin adresi. Vatandaş bilse zaten niye gelsin. İlkokul 1 e başlayan çocuğa senin 1+3 ü hesaplamak için toplama yapman gerekir bunu yap ondan sonra matematik dersi verelim derseniz, çocuk ilk günden okuldan soğur ve huzursuz olur. Ona toplamanın nasıl yapılacağını 4 e ulaşmanın yollarını göstermek lazım.

Burda son zamanda aynı şeyler olmaya başladı. Soru soranları azarlar gibi cevaplar, bunu yap sonra sorunu sor. bunu yapman lazım. tamam lazım ama garip zaten bilmiyor ki nasıl yapılacağını, bilse zaten sormaz. Orda tıkanmışki gelmiş.

Ben diyorumki bu sitede insanlara yardım ederken, kişileri rencide etmeyin. Hatta dozunu kaçırıp ukalalık seviyesine vardırmayın işleri. Siz sorulan sorulara cevap vermek zorunda değilsiniz. Siz vermezseniz illaki veren çıkacaktır. Bu siteden istediğini alamazsa öteki siteye gidip soracaktır. Bizim en başından mücadelemiz de buna karşı değilmiydi, Kişiler cevapsız çıkmasın. İllaki cevabını alıp çıksın. Ama bakın okuyun şöyle mesajları kişileri döver gibi cevaplar yazıyor insanlar, hatta ukalalık yapıp anlamamışsan sende sorun var diyor. Kişi cevabını almadan, sizinlemi uğraşacam sanki başka site yok diyip çekip gidiyor b, c, d sitesine.

Cevabı veren arkadaşların bir kaybı varmı? yok. çünkü site kendisinin değil. Adminin buna bir yaptırımı varmı? yok. Çünkü biraz kendiside arkadaşlara uyar duruma geldi.

Sevgili admin. ACCESSTR.NET çizgisini kaybetmeye başlıyor. Benden bir dost uyarısı. Böyle giderse kayıp çogalır gibi geliyor.

Nihatkr....
FX-Etopla
Liste Kutusu Oluşturma
Cevapla
#2
Nihat bey bazı konularda size katılıyorum ama bazı konularda katılamıcam. Çünkü insanlar ücretli program yapan insanlardan bahsediyorum, buraya gelip yardım alıyor ama ne dönüp doğru düzgün bir teşekkür ne bir cevap yok. demişsiniz ya toplama örneğindeki gibi, ama gelen bazı insanlar da toplama yapmayı öğrenmeden çarpma bölme işlemi yapmaya çalışıyorlar, kaç kişi, sitedeki dersleri adam akıllı okuyor ki, gelen kaç kişi soru sormadan önce arama yapıyor, siteyi araştırmadan incelemeden, gelip kendini bile tanıtmadan sorusunu sorup, cevabını alıp, teşekkür bile etmeden giden insanlar var. bence site de biraz da disiplin olmalı, insanlar burada soru sorduklarında, buradaki insanların da mesajlara konulara cevap vermek zorunda olmadıklarını bilmeliler, bence yönetim odasında bir chat alanı olmalı diyorum her zamanki gibi ki, en azından birbirimizle, anlık İletişim kurabilelim, kimler sitede var, kimler yok anlayabilelim, ve insanlara en doğru cevabı verebilelim. umarım çok uzatmamışımdır ve yanlış bişey söylememişimdir. ayrıca kayıp konusuna gelince, istatistiklerden admin bakabiliyordur, belli süre olmayan üyeleri belirleyelim. sitede bence önemli olan, üye sayısı değil, online kişi sayısı...

saygılar
™Hiç Birimiz, Hepimiz Kadar Akıllı Olamayız...®

Cevapla
#3

Şimdi elbette size katılıyorum. Burdan çıkar elde eden. Burdan aldığını kullanıp para kazanan sonrada valla burdan almadım diyen. Bunları biliyoruz. Hatta kim olduklarını bile biliyoruz.

Ama mademki bu site kurulmuş, mademki amacı yardım, bunu suistimal edenler elbette olacak. bu bizim insanımızın yapısında var. Biz kaos ve karmaşayı seven bir toplumun bireyleriyiz.

Ama demişsiniz ki, kaç kişi arama yapıyor. Bence kimse yapmıyor. Ama buda genlerden kaynaklı. Biz okumayı sevmeyen bir milletiz. Biz araştırmayı sevmiyoruz. Biz Armut piş ağzıma düş atasözünün söylendiği ve rağbet gördüğü bir ülkede yaşıyoruz.

Teşekkür olayı ayrı, onda sonuna kadar haklısınız. Ama insanlar teşekkür etmiyor diye, bir sonrakine agresif veya mesajlarda olmaya gerek yok. O zaman admin ne yapsın, adam bu işten hiçbir karşılık almıyor. Sabahlara kadar uğraşıyor ilgileniyor elde avuçta 0 a 0 ve üstelik onada teşekkür yok Img-grin

Sevgili chopper07 sonuna kadar haklısın ama derimki birde gözlemci gözüyle bak, mod olarak değil. Ama soru şu olmalı. Neden burdayız, neden insanlar burada.
FX-Etopla
Liste Kutusu Oluşturma
Cevapla
#4
Merhaba,
(Konuyu aramızda tartışalım diye moderatör salonuna taşıdım)
soru soran kişiye elbetteki sanki suçluymuş gibi cevap verilmez.
Ancak soru soran kişi örneğin "Bana şöyle bir program lazım şöyle yapmalı böyle yapmalı varmı?" derse ve hiç bir ricada bulunmayıp sanki herkes kendisine mecburmuş gibi ukala davranırsa akabinde başka bir örneği inceleyip anlamamasına rağmen bu ne biçim program deyip böyle programları niye buraya koyuyarlar deyip küfür eder gibi arkadaşına hakaret ederse ve göstermelik olsun diye bir de bir iki yerde yağlı laf ederse bence onun niyetinde kasıt aramak gerekir. ve bu tarz insanları bi şekilde uyarmak gerekir.
Ama şöyleki ve benimde karşı olduğum hep gözlemlediğim bir olay; kişi bi soru soruyor. verilen direkt cevap şu ; "sen ne arıyorsun önce onu söyle!! örnekleyerek gönder. sonra cevabı bilen varsa gönderir zaten. bu şekil soru sormayla burdan cevap alamazsın." (ben yine yumuşatarak anlattım).. ama o kadar sert cevaplar veriliyorki. bunlara bende karşıyım.. ama niyeti bozuk olanlara da tamamen karşıyım.
ayrıca; siteyi sahiplenen herkes siteyi düşünüyor. çünkü sahiplensin diye insanlar seçildi ve bundan yüzde yüz eminim ki bu yönetimini korumak için siteye zarar gelse kendisine gelmiş gibi düşünür ve ona göre itinalı davranır. o fikirde olmayan yoktur sanırım.
Bence sizin değişik düşünmenizle veya admini hitap ederek bu şekil başka düşüncelere teşvik etmenizinde iyi niyet olduğunu sanmıyorum.
ve konu kimle ilgiliyse ona hitaplı konuşmanız daha yerinde olur.
saygılar
Cevapla
#5
özür diliyorum sana sormalıydım taşırken.
ancak örneğin yeni üyeler ilk böyle tartışmalarla karşılaşırsa hoş olmaz diye düşündüm.
tekrar özür diliyorum.
saygılar.
Cevapla
#6
(16/12/2008, 16:28)nihatkr yazdı: Şimdi elbette size katılıyorum. Burdan çıkar elde eden. Burdan aldığını kullanıp para kazanan sonrada valla burdan almadım diyen. Bunları biliyoruz. Hatta kim olduklarını bile biliyoruz.

program yayınlanmışsa isteyen istediği gibi kullanır zaten, onda bi sıkıntımız yok bence.

(16/12/2008, 16:28)nihatkr yazdı: Ama mademki bu site kurulmuş, mademki amacı yardım, bunu suistimal edenler elbette olacak. bu bizim insanımızın yapısında var. Biz kaos ve karmaşayı seven bir toplumun bireyleriyiz.

ama en nihayetinde yardım için burdaysak yardım suistimal edilince insanlar yardımı vermekden vazgeçerler, ki o zaman da site de sadece sorular olur. hiç cevap olmaz.

(16/12/2008, 16:28)nihatkr yazdı: Ama demişsiniz ki, kaç kişi arama yapıyor. Bence kimse yapmıyor. Ama buda genlerden kaynaklı. Biz okumayı sevmeyen bir milletiz. Biz araştırmayı sevmiyoruz. Biz Armut piş ağzıma düş atasözünün söylendiği ve rağbet gördüğü bir ülkede yaşıyoruz.

aynı soru daha önce sorulmuş, cevabı verilmiş ve kapatılmışsa, ben şahsen o konuya cevap vermekden imtina ediyorum. armut piş ağzıma düş isteyen arkadaşlar hazırlanmış ücretsiz yazılımları indirip bilgisayarlarına kurup deneyebilirler o zaman. Access de neden kendileri hazırlıyorlar ki?

(16/12/2008, 16:28)nihatkr yazdı: Teşekkür olayı ayrı, onda sonuna kadar haklısınız. Ama insanlar teşekkür etmiyor diye, bir sonrakine agresif veya mesajlarda olmaya gerek yok. O zaman admin ne yapsın, adam bu işten hiçbir karşılık almıyor. Sabahlara kadar uğraşıyor ilgileniyor elde avuçta 0 a 0 ve üstelik onada teşekkür yok Img-grin

insanlar teşekkür etsin diye kimse yardım etmiyor ki zaten, sonuçda aynı sorunla bir tek o değil siteye gelen onlarca kişi karşılaşabilir. Biz o yüzden elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ayrıca ADMINlik kolay değil Lol en azından Sn. Admin şanslı bence en azından sitesine sahip çıkabilecek bırakıp gidince gözü arkasında kalmayacak modları var. "bu örneği kendi sitemde mod,admin, herşeyiyle kendim uğraştığım için biliyorum"

(16/12/2008, 16:28)nihatkr yazdı: Sevgili chopper07 sonuna kadar haklısın ama derimki birde gözlemci gözüyle bak, mod olarak değil. Ama soru şu olmalı. Neden burdayız, neden insanlar burada.

ben gerçekten 1 ay öncesine kadar mod değildim, yada mod olucak kadar Access bilgim olup olmadığını bile bilmiyorum, sizlerin yanında. Ama bu konulardaki hassasiyetim, sadece bu site için değil, üye olduğum tüm forum siteleri için geçerlidir. eğer ortada bir emek, bir çalışma varsa ve insanlar bunları, arkadaşları, dostları, site üyeleri vs. baksın, incelesin, kullansın, olumlu yada olumsuz, düşüncelerini söylesin, söylesin ki, eksiklerini tamamlayıp mükemmel bir işçilik çıkartalım diye yayınlıyorsa, En azından ben öyleyim, kullanacak olan yada açıp inceleyen insanlarında hiç bir şeye olmasa da en azından siteye olan saygılarından dolayı, 3 harf yazıp gönder tuşuna basmaları da bu kadar zor olmasın "tşk"

(16/12/2008, 16:28)nihatkr yazdı: Ama soru şu olmalı. Neden burdayız, neden insanlar burada.

Bence hepimiz Paylaşmak, bişeyler öğrenmek için buradayız. imza da da yazdığım gibi;

Hiç birimiz Hepimiz kadar Akıllı olamayız.

Saygılar;
™Hiç Birimiz, Hepimiz Kadar Akıllı Olamayız...®

Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da