Skip to main content

AccessTr.neT M.


Mobil Erişimde gelen reklamlar hakkında.

Mobil Erişimde gelen reklamlar hakkında.

#1
Öncelikle bu güzel bilgi sitesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Takıldığım yerleri kolayca sorup güzel bir yönlendirme yapıldığına inanıyorum. Fakat dün başıma gelen bir olayı belirtmek istiyorum. Dün bir ara AccessTR ye cep telefonumdan girmek istedim. Fakat her denememde mobil reklam olarak sürekli videospor diye bir siteye yönlendirme yapılıyordu. Ben tabi en az 5 6 defa geri gelip siteadını tekrar tekrar yazıp siteye girmeye çalıştım. Hatırlamıyorum ama 5 yada 6. denemem de yanlışlıkla çıkan reklama tıkladım. Ve peşinden aşağıdaki gibi bir mesaj geldi.
[Resim: do.php?imgf=148079509385781.png]

Tabi hemden iptal ettim fakat bir kere 20 TL çekilmiş oldu. Ve operatörü arayınca geri iade söz konusu olmadığını söylediler. Araştırınca tam bir dolandırıcılık olduğunu anladım.

Muhakkak burada AccessTR nin herhangi bir bilgisi yoktur. Fakat reklam verilen yerlerin denetiminin yapılması hususunda elinizden bir şey geliyorsa lütfen ben madur oldum diğer arkadaşlar bu tuzağa düşmesin.

Tekrar teşekkürler.

Alıntı:Her şey bir fikirle başlar.
Cevapla
#2
Site reklamları ile ilgili incelemeyi ilgili arkadaşımız yapacaktır. Bazen ne yazık ki bu tip reklamlar çıkabiliyor. Reklam firmalarının denetiminden kaçabiliyor. Hızlıca inceleyeceğiz. Bilgilendirme için teşekkürler.

AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Cevapla
...........
#3
Sayın nightashes;

Benimde daha önce böyle bir olay başıma geldi. Başka bir sitede reklama yanlışlıkla tıklama sonucu böyle bir ücretlendirmeyle karşı karşıya kaldım. Müşteri hizmetleri bana da aynı şekilde geri iadenin söz konusu olmadığını ancak bir daha böyle bir şey yaşamamak için mobil ödemeyi iptal edebilecekleri belirttiler. Bende mobil üzerinden bir ödeme gerçekleştirmediğim için hattımın mobil ödemesini kapattırdım. Kapatma işleminden sonra yine aynı şeyi yaşayınca bu sefer tekrar arayıp durumu izah ettim ve ödemenin hattıma tekrar iadesi yapıldı.
Böyle bir duruma tekrar maruz kalmamanız için, mobil ödemeyi kullanmıyor iseniz müşteri hizmetlerini arayarak iptal ettirmenizi tavsiye ederim.

Sayın alpeki99 hocamın da belirtmiş olduğu gibi ilgili reklamlar ilgili yöneticimiz tarafından en kıssa süre içerisinde kontrol edilecektir. Bilgilendirmeniz için teşekkürler

Saygılarımla

Dünyada Yetirince Anlaşılır Dile Konuşan İnsanlar Var Birazcık da Anlaması İçin Düşünmesi Gerekiyor İnsanların
Cevapla
#4
Vermiş olduğunuz tavsiyeler için teşekkür ederim. Tekrar arayıp operatörüm ile konuşacağım. Tekrar yinelemek isterim yanlış bir algılama olmasın; AccessTR ailesinin bu konuda herhangi bir suçu olmadığına eminim. Tabiki internet gün geçtikçe yayılıyor ve insanları bu tip tuzaklara çekip soymak için ellerinden geleni yapıyorlar. Biz kullanıcıların biraz daha dikkatli olması gerekiyor. İnşallah benim yaşadığım bu talihsiz olay diğer arkadaşların başına gelmez. Aklınızda bulunsun girmeye çalıştığınız sitenin dışında herhangi bir yazı görürseniz pencereyi kapatın. Tıkladığınız anda kabul etmiş sayıyorlar.

Herkese çok teşekkür ederim. Saygılar dilerim.

Alıntı:Her şey bir fikirle başlar.
Cevapla
...........
#5
(04/12/2016 13:48)emir ustaoğlu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: mobil ödemeyi iptal
benimde eskiden başıma gelen olay sonrası bu işlemi yaptırmıştım.

POWER 'un Çekirgesi :=)
ozguryasin, 23-09-2009 tarihinden beri AccessTr.neT AİLESİ üyesidir.
Access'i Profesyonel Şekilde Öğrenmek İçin https://www.accesstr.net Ailesi Yeter. alkis


Site Kurallarını sorularınızın hızlı cevaplanması için kesinlikle okuyunuz.
Cevapla
#6
cepten siteye girdiğimde ana sayfayı açtığımda bana da aynı reklam geliyor,Düzeltilebilirse uygun olacaktır.

Cevapla
...........

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da