Skip to main content

AccessTr.neT


Ms Excel 2007 Dil Değiştirme

Ms Excel 2007 Dil Değiştirme

Çözüldü #1
Ms Excel 2007 surumunu kullanıyorum, programın dilini türkceden ingilizceye cevirmek istiyorum. nasıl yapabilirim?
#2
Excel 2016 sonrası herhangi bir sürüm için programın dilini değiştirmek için,
 1. Önce Excel'i açın ve "Dosya"ya ve ardından "Seçenekler"e gidin.
 2. "Dil" seçeneğini seçin. "Office görüntüleme dili" ve "Office yazma dili ve yazım denetimi" için olmak üzere iki bölümden oluşan dil listeleri karşınıza gelir.
  • "Office görüntüleme dili" ayarları için kullanmak istediğiniz dil bu bölümde zaten görüntüleniyorsa onu seçip "Yukarı - Aşağı Taşı" seçeneklerini kullanarak ayarlayabilir veya "Tercih Edilen Olarak Ayarla"yı seçebilirsiniz. Eğer kullanmak istediğiniz dil yoksa listenin altındaki "Office.com'dan ek görüntüleme dilleri yükle" bağlantısını takip ederek dilinizi seçin "Yükle" seçeneğini seçin.
  • "Office yazma dili ve yazım denetimi" bölümü içinde "Dil Ekle" şeklinde seçenek vardır buradan gerekli işlemleri yapın.

Excel 2016 öncesi sürümler için ise
 1. Önce "Dosya" menüsünü açın ve ardından "Excel Seçenekleri"ni seçin.
 2. Sürümünüze bağlı olarak, görüntülenen pencerenin sol tarafından "Dil"i veya "Popüler" bölümünden "Dil Ayarları"nı seçin. Bu, solda kullanılabilir dillerin ve sağda etkinleştirilmiş dillerin bir listesinin bulunduğu Microsoft Office Dil Ayarları penceresini getirir.
 3. Bir dil eklemek için soldaki listeden ilgili dili seçin ve sağdaki listeye taşımak için "Ekle"yi seçin. İsterseniz bir dili de kaldırabilirsiniz.
 4. Değişikliklerinizi kabul edin ve ardından "Excel Seçenekleri"nden "Prova" bölümüne gidin. Buradaki seçeneği kullanarak, açılır menüden istediğiniz dili seçerek "Sözlük dili"ni değiştirebilirsiniz.
 5. Değişikliklerinizi onaylamak için "Tamam"ı seçin.
#3
Excel 2016 öncesi sürümler için ise

Önce "Dosya" menüsünü açın ve ardından "Excel Seçenekleri"ni seçin. // OK

Sürümünüze bağlı olarak, görüntülenen pencerenin sol tarafından "Dil"i veya "Popüler" bölümünden "Dil Ayarları"nı seçin. Bu, solda kullanılabilir dillerin ve sağda etkinleştirilmiş dillerin bir listesinin bulunduğu Microsoft Office Dil Ayarları penceresini getirir. // BOYLE BİR ALAN YOK. POPULER MENUSUNUN ICINDE " DİL AYARLARI ALANI VAR."

Bir dil eklemek için soldaki listeden ilgili dili seçin ve sağdaki listeye taşımak için "Ekle"yi seçin. İsterseniz bir dili de kaldırabilirsiniz. // SOYLEDİGİNİZ GİBİ YAPTIM HATTA TAMAMEN TURKCEYI SILDIM.
Değişikliklerinizi kabul edin ve ardından "Excel Seçenekleri"nden "Prova" bölümüne gidin. Buradaki seçeneği kullanarak, açılır menüden istediğiniz dili seçerek "Sözlük dili"ni değiştirebilirsiniz. // SOZLUK DILINIDE ING YAPTIM.
Değişikliklerinizi onaylamak için "Tamam"ı seçin. // TAMAM DEDIM

cıktım tekrar actım. ama halen turkce. pc actım kapattım halen turkce. ne yapmalıyım?
#4
Anlattıklarımın uygulamasının basit bir youtube videosu. İzleyin hatalı yaptığınız yer var mı bakın.
#5
yaptıgım yanlıs bir işlem yok, ancak anladıgım kadarıyla ingilizce dil paketi yok bu nedenle ingilizceyi secsem bile aktif olarak kullanamıyorum. office 2007 ingilizce dil paketi gerekiyor ama bulamadım internette
#6
Dil paketleri

Arasanız bulurdunuz, eklemeyecektim ama konu kapansın diye ekliyorum linki.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task