Skip to main content

AccessTr.neT M.


Nöbet Çizelgesi Oluşturmak

Nöbet Çizelgesi Oluşturmak

Çözüldü #1
Arkadaşlar ekte gönderdiğim 1 yıllık nöbet çizelgesi oluşturmak istiyorum.Merkezde nöbet günü cumaya denk gelen kişi pazartesi kızılayda 5 gün normal çalışacak. Biz dört personeliz. Geri kalan 3 kişi merkezde sırayla çalışacak şekilde nöbet hazırlamak istiyorum. Merkezde haftasonu dahil nöbet var. Kızılayda 1 hafta nöbet tutan merkeze pazartesi nöbete başlıyor. Bu şekilde dönüşüm sürekli oluyor. Bunu otomatik olarak bir yıllık nasıl yapabiliriz. Birde alt tarafta toplamlar var orada da merkez 16 saat kızılay 8 saat olarak toplam yaptıracağız.Birde hafta sonları ve bayram tatillerini renkli dolgu yapması için yardımlarınızı bekliyorum.
Teşekkür ederim.

Not: Ocak ayını örnek olarak yaptım.

.rar NÖBET.rar (Dosya Boyutu: 4,58 KB | İndirme Sayısı: 54)
Cevapla
Çözüldü #2
Sn;Hegu örneği incelermisiniz sizin istediğinize yakın förmülle yapılmış bir örnektir.Siz sadece veritabanını hazırlamış hiç bir çalışmanız yok.örneği kendinize göre çevire bilirsiniz.

.rar DYN-DUAYEN.rar (Dosya Boyutu: 25,65 KB | İndirme Sayısı: 387)
Bizim için zor diye bir şey yoktur, imkansızsa zaman alır...
Cevapla
...........
Çözüldü #3
Sayın Duayen,
Emeğinize sağlık çok güzel bir çalışma. Fakat benim yapmak istediğimi aslında yukarıya yazdım. Olabilir veya olmayabilir. Bizim burada iki şubemiz var. Birinde 16 saat çalışılıyor diğerinde 8 saat. 8 saat çalışılan yerde kişi 5 gün cumartesi ve pazar hariç çalışıyor. Diğer yerde 16 saat ve haftasonuda dahil çalışılıyor. 16 saat çalışılan yerde cuma kim nöbetçi ise pazartesi 8 saatlik çalışılan yere gidiyor. 8 saatlik çalışılan yerdeki ise 16 saatlik yerde pazartesiden başlıyarak devam ediyor. Bu döngü böylece devam ediyor.
Ama ilgi alakanıza teşekkür ederim.

Cevapla
Çözüldü #4
Elinize Sağlık Duayen Hocam

Cevapla
...........
#5
Merhabalar hocam bende bir nöbet Çizelgesi oluşturmak istiyorum 3 vardiya şeklinde 08-16
16-24 24-08 şeklinde mazeret izinli senelik izin vs şeklinde olucak resmi dairede çalıştığımız için

Cevapla
#6
Merhaba,

Sitede ki "nöbet" konularını inceledik ancak işletmemize uygun bir veriye ulaşamadık, o yüzden yardımlarınızı rica ediyoruz.

İşletmemizde haftanın 6 günü 1 uzman ve 2 uzman yardımcısı nöbete kalmaktadır. Cuma günü nöbete kalan kişiler Cumartesi de nöbete kalmaktadır. Pazar günü çalışma yoktur. Kendimize 2020 yılı için Excel üzerinde nöbet listesi düzenlemek istiyoruz. Yıl boyunca kişilerin kaldıkları nöbet sayısı ise aşağıdaki gibi olmalıdır. Listedeki en önemli husus kişileri rastgele atamasıdır. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederiz.

GİZEM 103
HALİL 107
UFUK 107
FERDA 107
MUSTAFA 103
POLAT 107
BİLGİN 44
EMRE 45
HÜSEYİN 46
İLKER 44
MİNE 44
SALİH 43
SEDAT 45

Cevapla
...........

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da