Skip to main content

AccessTr.neT


Öğrencileri kayıt etmek için nasıl bir program mantığı kurabilirim?

Öğrencileri kayıt etmek için nasıl bir program mantığı kurabilirim?

Çözüldü #1
önümüzdeki hafta sbs deneme sınavı yapıyoruz ve bize öğrenci kaydı yapan bir program lazım çok acil kaydı alınıp kaydedilen öğrenciyi otomatik sınav salonlarına yerleştiren, yerleştirirken de aynı okuldan öğrencileri ard arda sıralarda oturtmayacak program lazım

ben şöyle düşündüm 7 sınıf öğrencisi örneğin her sınıfa tek tek sorgu yapacak en sonda ki kayıt eğer aynı okuldan ise diğer sınıfa kaydedecek.

malesef Access den anlamıyorum . bu konuıda bana yardımcı olun lütfen Img-crayImg-crayImg-crayImg-cray

aşağıda alanların olduğu resimler var
.zip sınav.zip (Dosya Boyutu: 48,99 KB | İndirme Sayısı: 56)
Cevapla
Çözüldü #2
Sayın brokenheart forumumuzda prensip gereği hazır program yapıp vermiyoruz. Siz projenize başlayın biz size yardımcı olalım.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Cevapla
Çözüldü #3
Bu resimeri hangi programdan aldınız? Özellikle ikinci resim sizin istediğinizi yapıyormuş gibi görünüyorda onun için sordum.
Cevapla
Çözüldü #4
Demek ki neymiş acil değilmiş. Dün sordunuz sorunuzu hemen cevap yazdık ama hala ortada yoksunuz. Konu başlıklarında "Acil, yardım lütfen, bakarmısınız, yapamadım vb." ifadeler kullanılmasın lütfen.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Cevapla
Çözüldü #5
özür dilerim arkadaşlar geldim

ben bu kadar çabuk cevap vereceğinizi tahmin etmeden umutsuzluğa kapılıp gittim.

bu akşam aşağı yukarı programı oluşturmaya başladım. kendimden beklemediğim başarıya ulaştım ancak size 1 kaç sorum var

1) Oluşturduğum formdaki seçili kaydın sadece raporunu almak istiyorum ve butonla tıklatıp rapor aç makrosu oluşturuyorum ancak burdaki koşul metni ne olmalı yalnızca geçerli kaydın raporlanması için

2) Formdaki alanlardan çıkışta kayıt yapmadan sadece kaydet butonuna tıkladığımda kayıt nasıl yaptırabilirim

3) Kaydet ve yerleştir butonuna tıkladığımda bu aynı okuldan öğrencilerin sıra numarası ard arda olmaması için eğer aynı okulsa diğer salona attıran işlemi nasıl yapabilirim. (şimdi kaydedilen öğrenci, bir önceki sıra numarasındaki öğrenciyle aynı okuldaysa başka salona, değilse geçerli salona aktaran makro yada sorgu nasıl olmalı)

Alıntı:Bu resimeri hangi programdan aldınız? Özellikle ikinci resim sizin istediğinizi yapıyormuş gibi görünüyorda onun için sordum.

bu ücretli bir programın otomatik sınav yeri dağıtım programı. sınav kaydı farklı bir yerde alınacağı için kullanamıyoruz.
.mdb sınav kayıt.mdb (Dosya Boyutu: 432 KB | İndirme Sayısı: 67)
Son Düzenleme: 27/03/2009, 23:39, Düzenleyen: brokenheart.
Cevapla
Çözüldü #6
1. sorunuz için https://accesstr.net/-formdaki-rapor-but...t-401.html

linkindeki konuyu inceleyiniz.

2. soru için yapılacak tüm metin kutularının denetim kaynağını ilişkisiz yapıp verileri tabloya ado ile kaydetmek, bunun için eşref hocanın örneğini inceleyiniz.
https://accesstr.net/ado-ile-yapilmis-tu...-1950.html

3.
Alıntı:eğer aynı okulsa diğer salona attıran işlemi
sorunun cevabı ne olur, nasıl bir mantık yürütülür bilemiyorum, sizin mantığınıza göre sınava giren aynı okuldan 100 öğrenci varsa 100 salon olması gerekiyor.
"Boş Örnek Eklerim, Yapıp Verirler" demeyin, örneğinizi hazırlayın.
Komplike kod talebiniz var ise İletişim bağlantısından bize ulaşın. 
Cebelleşmezsen Öğrenemezsin. 
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da