Skip to main content

AccessTr.neT


Oluşturdugumuz Exeye Denetim Masasında İcon Koyma

Oluşturdugumuz Exeye Denetim Masasında İcon Koyma

#1
Merhaba sayın AccessTr üyeleri Img-grin

Oluşturdugum projelerin exelerinde Denetim Masamı > Program Ekle Kaldırda icon yok.

Nasıl koyabilirim şimdide teşekkür ederim Img-grin
Cevapla
#2
Bu işi Setup programı ile hallediyoruz. 2010 versiyonu kullanıyorsun yanılmıyorsam. Dolayısıyla VS'nun kendi Setup projesini kullanmışsındır. Deployment Project Properties penceresi içinde AddRemoveProgramIcon içinden ico uzantılı bir ikon dosyasını seçmen yeterli olacaktır.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Cevapla
#3
Sayın Mettleshade;

Alpeki99 hocamın dediklerine ek olarak, harici bir setup programıyla da bu işlemi rahatlıkla yapabilirsiniz.
Benimde kullanmış olduğum " Advanced Installer " setup programını tavsiye ederim. Çok detaylı bir setup programı, diyalog arayüzlerin tasarımından uygulamanızın ihtiyaç duyduğu uygulamaları kurdurmaya kadar bir çok işlemi otomatik yaptıra biliyorsunuz.
Örn uygulamanızın mssql 2012 sürümüne ihtiyacı var, setup için deki gerekli yerlerdeki ayarları yaparak uygulamanızı kurarken ilgili sürümün var olup olmadığını kontrol ettire bilir, yoksa programınızın kurulumu ile birlikte igili programlarıda kurulumunu yaptıra bilirsiniz.

Programın demo sürümünde 30 gün boyunca istediğiniz gibi ayarlamaları yapa bilirsiniz. Ancak demo sürümündeyken oluşturulan setuplar tam anlamıyla çalışmamaktadır. İnternette arama yaparak crack dosyalarınıda bulabilirsiniz.

Bilgilerinize
Saygılar.
Dünyada Yetirince Anlaşılır Dile Konuşan İnsanlar Var Birazcık da Anlaması İçin Düşünmesi Gerekiyor İnsanların
Cevapla
#4
Bende Advanced Installer kullanıyorum. emir ustaoğlu hocamıza kayılıyorum gerçekten çok kullanışlı bir setup programı. Advanced Installer haricinde birkaç tane daha denedim ancak hem özellikler bakımından hem kullanıcı dostu arayüzü bakımından çok memnunum.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Cevapla
#5
(03/12/2016, 12:34)alpeki99 yazdı: Bende Advanced Installer kullanıyorum. emir ustaoğlu hocamıza kayılıyorum gerçekten çok kullanışlı bir setup programı. Advanced Installer haricinde birkaç tane daha denedim ancak hem özellikler bakımından hem kullanıcı dostu arayüzü bakımından çok memnunum.

Teşekkürler hemen indirip kullanmaya başlıyorum Img-grin
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task