Skip to main content

AccessTr.neT


Oluşturulan Veritabanının Paylaşılması

Oluşturulan Veritabanının Paylaşılması

Çözüldü #1
arkadaşlar biliyorum bu konuda bir çok örnek var ama benim durum biraz farklı, şu an kurmumuzda kısa süreliğine bilgi toplama amaçlı basit bi vt oluşturdum ve bunu bu haliyle paylaşıma açmam gerekiyor en kısa zamanda , bunu paylaşıma açmak için (dosyayı gönderiyorum) bölmem mi gerekiyor yoksa accde ye mi çevirmem gerekiyor, bu haliyle paylaşıma açabilir miyim, bu konuda yardımcı olur musunuz, ben intte araştırma yaptım araçlar menüsünden bilmem şu seçeneğinden falan bahsediyor ki "paylaşılan" seçeneğini işaretlemem gerekiyormuş da bilmem ne de...ama benim acceste ne araçlar sekmesi var ne de diğerleri.... bi bakabilir misiniz, bölmem mi gerekiyor acaba? bugün paylaşırsam çok iyi olur, size zahmet vereceğim ama , çok teşekkürler
.zip uses - Kopya.zip (Dosya Boyutu: 122,67 KB | İndirme Sayısı: 1)
Cevapla
#2
tamamdır hallettim arkadaşlar, sadece bir sorunum kaldı o da şu; hani Access olsun diğer office uygulamaları olsun ilk açılışta sarı bir yazı ile "İÇERİĞİ ETKİNLEŞTİR" diyor ya onu nasıl devre dışı bırakabiliriz,? neden , çünkü o olmadan veri ekleme yapamıyoruz, ki ben zaten açılışta ana form görünecek şekilde ayar yaptım, bir de her kullanıcı anaformu kapatıp içeriği etkinleştirecek olursa oooo işimiz çok uğraştırır, bu konuda bi fikri olan var mı?
Cevapla
#3
O uyarı bir seferliktir, yani herkesin 1 defa etkinlestirmesi yeterli.
Cevapla
#4
Yok bizim işyerinde uygulamaları her kapatıp acisimizda yenileniyor
Cevapla
#5
Uygulamayı açtıktan sonra, Dosya-Seçenekler'i tıkla. Güven Merkezi sekmesinde, "Güven Merkezi Ayarları" butonunu tıkla. Açılan sayfada "Engellenen İçerik hakkında hiçbir zaman bilgi gösterme" seçeneğini işaretleyip Tamam butonunu tıkla. Tekrar sormayacaktır.
Cevapla
#6
Tmm yarin bi bakayim, cok teşekkürler iyi akşamlar
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task