Skip to main content

AccessTr.neT


Öncelik Sırasıyle Tabloda Veri Listeleme.

Öncelik Sırasıyle Tabloda Veri Listeleme.

Çözüldü #1
ÖNCELİKLE MERHABA.

MALZEME TAKİP PROGRAMI YAPMAK İSTİYORUM VE ŞU ŞEKİLDE BİR DÜŞÜNCEM VAR.YAPMAK İSTEDİĞİM BİRAZ KARIŞIK GELEBİLİR AMA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM. BU YÜZDEN OLABİLDİĞİNCE DETAYLI ANLATMAYA ÇALIŞACAĞIM.

ÖNCELİKLE DEPOMA GİREN SABİT MALZEMELER OLACAK. AMA BAZI AYLARDA DEPOMDA VARKEN BAZI AYLARDA BULUNMAYACAK.
BU YÜZDEN HER BİR MALZEME İÇİN ÖNCELİK SIRASI BELİRLENECEK. VE RAPORUMDA BELİRLENEN ÖNCELİK SIRASINA GÖRE LİSTELENECEK

ÖRNEĞİN : KAĞIT , KALEM, SİLGİ, MÜREKKEP, DEFTER, KİTAP, KARTUŞ, SİLİKON, KARTON BENİM DEPOMA GİREN VE ÇIKAN SABİT MALZEMELERİM OLSUN. HER BİR MALZEMİN ÖNCELİK SIRASI AŞAĞIDAKİ ŞEKİLDE OLSUN.

1 - KAĞIT
2 - KALEM
3 - SİLGİ
4 - MÜREKKEP
5 - DEFTER
6 - KİTAP
7 - KARTUŞ
8 - SİLİKON
9 - KARTON  

ÖRNEĞİN OCAK AYINDA ; HER MALZEMEDEN 1 ADET OLDUĞU VARSAYIMIYLA MALZEMELERİMİ LİSTELEMEK İSTEDİĞİMDE BÜTÜN MALZEMELER DOĞAL OLARAK LİSTEMDE GÖRÜNECEK.

ŞUBAT AYINDA ; "5 - DEFTER" VE" 8 - SİLİKON" GİRİŞ OLMADIĞINI VE STOKTA BULUNMADIĞINI DÜŞÜNÜN. AMA YİNEDE BENİM MALZEME TABLOMDA BU MALZEMELERE AİT ÖNCELİK SIRASI KALSIN. BEN SONRA YENİDEN MART AYINDA BU MALZEMELERDEN ALDIP DEPO GİRİŞİ YAPINCA OTOMATİK OLARAK GÖRÜNCEK VE BENİM BELİRLEDİĞİM ÖNCELİK SIRASINA GÖRE LİSTELENMİŞ OLACAK.

YANİ AÇIKCASI MALZEME SÜREKLİ KAYITLI OLACAK BEN NE ZAMAN STOK GİRİŞ YAPARSAM O ZAMAN BENİM BELİRLEDİĞİM SIRAYA GÖRE TABLOMDA/RAPORUMDA GÖRÜNECEK VEYA STOK KALMAMASI DURUMUNDA GÖRÜNMEYECEK

BİLİYORUM BİRAZ KARIŞIK AMA YARDIMCI OLABİLİRSENİZ SEVİNİRİM.
Cevapla
#2
Eğer öncelik sıranız sabitse öncelik sıranıza göre tabloya eklediğinizde istediğiniz siralama otomatik olarak belirlenmiş olur ama öncelik sıranız değişebiliyorsa öncelik sıranız için yeni bir alan (sayisal - uzun tamsayi) eklemeniz yeterli olur bence.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da