Skip to main content

AccessTr.neT


Organizasyon Şeması Yapmak Mümkün Müdür?

M_Kemal_Askeri
M_Kemal_Askeri
6
645

Organizasyon Şeması Yapmak Mümkün Müdür?

Çözüldü #1
Herkese selamlar,

Access'te bir kuruma ait organizasyon şeması yapmak mümkün müdür?
Sağlıklı günler diliyorum.
NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE
Cevapla
#2
Merhaba Sayın @M_Kemal_Askeri

Sorunuz aslını isterseniz yetersiz açıklamaya sahip. ancak genel itibarı cevap verecek olursak evet yapabilirsiniz. Access ile tablolara bağlı olarak Word, Excel, Powerpoint, Visio gibi diğer programlar üzerinden organizasyon şemaları oluşturabilirsiniz. Accessin kendi araçları içerisinde doğrudan bu yönde bir opsiyonunuz yok. Ancak nasıl bir çalışma yapmak istediğiniz, nerede ve nasıl kullanacağınız ile ilgili detaylar paylaşabilirseniz çözüm üretmek alternatifler bulmak noktasında yardımcı olmaya çalışırız.

İyi çalışmalar.
Cevapla
#3
Sayın atoykan,
açıkçası ben de daha fikir aşamasındayım. Diğer uygulamalarda yapılabildiğini az çok biliyorum. Ama Access'in dışına çıkmadan tablolar vasıtasıyla bir form üzerinde oluşturulabilir mi onu düşünerek yazdım sorumu. İnternete de baktım pek bir şey göremedim. Benim bu şekilde düşünmemin sebebi de herhangi bir şekilde bir kuruma ait organizasyonu bir seferlik belki oluşturabiliriz ama organizasyonun değişmesi, ilaveler ve çıkarmalar olduğunda baştan yapmak zorunda kalabiliriz diye daha dinamik esnek bir şey yapılabilir mi fikri. Cevabınız için teşekkür ederim. Ben de bir çıkış noktası bulabilirsem veya ilerleyebilirsem sitemizde paylaşırım. sağlıkla kalın.
NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE
Cevapla
#4
Sayın @M_Kemal_Askeri

Excelde SmartArt kullanarak hem çok kolay şema oluşturabilir hem de kolayca değişiklik yapabilirsiniz.
"Dünyayı fazla düşünme."
Cevapla
#5
Sayın userx cevabınız için çok teşekkür ederim. SmartArt'ı daha önce kullandım ama Access içerisinde kullanabilir miyiz acaba? ben ona bir bakayım. Sağlıkla kalın.
NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE
Cevapla
#6
Access'de oluşturduğunuz tablolara bağlı olarak organizasyon şeması oluşturabilirsiniz ve revize edilmesini sağlayabilirsiniz. @userx hocamızın belirttiği gibi Excel'de SmartArt kullanarak yapabilir verileri Access tablolarından çekebilirsiniz mesela. Visio, powerpoint gibi uygulamalarda da benzer şekilde şema verilerinizi Access tablolarından çekebilirsiniz.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task