Skip to main content

AccessTr.neT


Outlook İçeri Aktarma Sihirbazı Hk.

Outlook İçeri Aktarma Sihirbazı Hk.

Çözüldü #1
Merhabalar,

Exchange/outlook bulunan bir klasörü içeri aktarma sihirbazı ile bağlamaya çalıştığımda görseldeki hatayı alıyorum. Nereye baktıysam sorunu bulamadım. Normalde hiç sorun yaşamıyordum ama bir anda bu şekilde sorun çıktı ve office uygulamasını çok defa kaldırmama rağmen bir türlü sorunu çözemedim. Benzer bir durum başına gelen varmı acaba sorun nedir bilen varmı?

[Resim: do.php?img=13291]
Son Düzenleme: 09/09/2022, 12:02, Düzenleyen: serkan1985.
Cevapla
#2
Exchange server üzerinden bilgi çekmeye çalışıyorsanız erişim yetkileriniz noktasında sorun yaşıyor olabilirsiniz şayet durum bu ise localde pst dosyası oluşturarak outlook verilerinizi bu dosyaya kopyalayabilir/taşıyabilir ve bunun üzerinden işlem yapmaya çalışabilirsiniz.
Bunun haricinde linkte yer alan Microsoft Support makelesini inceleyin.
Cevapla
#3
Merhaba lokalde pst dosyasını exchange deki veri gibi kullanabilir miyim? onu tam bilmediğim için açıklık getirmek adına soruyorum yapılıyorsa içe aktarmada hangi yolu izlemem lazım?
Cevapla
#4
pst dosyaları backup ve benzeri işlemler için kullanılır ve ister localde ister serverda farketmez şifre bilgisine sahip birisi tarafında outlookta açılarak kullanılabilir. Outlook hesap ayarları/ veri dosyaları sekmesinden ekle diyerek yeni bir pst dosyasını istediğiniz yerde oluşturabilirsiniz. Bu dosya outlookta personal files/kişisel klasörler adıyla mail panelinizin altında görüntülenir. Taşımak istediğiniz dosyaları bu alana kopyalayabilir/ arşivleyebilir veya taşıyabilirsiniz.
Burada dikkat etmeniz gereken husus arşivleme veya taşıma işlemi yaparsanız mevcut mail veri dosyanızdan bu bilgiler pst dosyasına taşınarak silinir. Yani bu veri dosyasını kapattığınızda tekrar açmadan taşınan eski maillerinize ulaşamazsınız.
Cevapla
#5
Tam olarak dediğiniz gibi denedim fakat yine aynı hatayı alıyorum düzelmedi. HKEY_CURRENT_USER ilgili bişey olabilir mi emin olmayarak soruyorum kusura bakmayan çözüm arıyorum kaç gündür.

[Resim: do.php?img=13287]
Cevapla
#6
Merhabalar öncelikle desteğiniz için teşekkürler ben biraz kurcalayarak aslında çözümü buldum. Herhangi birinin başına gelme ihtimaline karşılık paylaşıyorum. Ekli görselde kayıt defterinde bulunan alan bu şekilde olmalı. İçerisinde görseldeki harici herşeyin silinmesiyle sorun çözülüyor. Bilgileriniz için teşekkürler kolaylıklar.

[Resim: do.php?img=13288]
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task