Skip to main content

AccessTr.neT


Outlook'ta Yeralan Makrom, Outlook Tam Yüklenmeden Devreye Giriyor

Outlook'ta Yeralan Makrom, Outlook Tam Yüklenmeden Devreye Giriyor

#1
merhaba arkadaşlar, outlook açılınca otomatik olarak ilgili dosyayı gönderen,ThisOutlookSession kısmında makrom var ama ne yazık ki çalışmıyor, daha doğrusu çalışıyor, devreye giriyor ama outlook tam yüklenemediğinden ş iptal oluyor heralde, göndermiyor, ve bir uyarı da vermiyor. zamanlayıcılar işimi görmez bu yüzden onları kullanmak istemiyorum neden, çünkü diyelim ki 5 saniye sleep ettim, e ya yine açılmazsa ne olacak? bu yüzden bana "outlook tam açılınca devreye geçen bir tetikleme gerekiyor, yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.


Private Sub Application_Startup()
Dim oOutlook As Object

On Error Resume Next
Set oOutlook = GetObject(, "Outlook.Application")
On Error GoTo 0

If oOutlook Is Nothing Then
MsgBox "outlook açık değil , lütfen bekleyin"
ElseDim Makro As Object
Dim Mail As Object


Set Makro = Outlook.Application
Set Mail = Makro.CreateItem(0)


Dim x1, x2 As String
x1 = "sincandhgidertahakkuk2@outlook.com"
x2 = "[email protected]"

For i = 1 To 2
'On Error Resume Next
With Mail
.To = (x & i)
.CC = ""
.BCC = ""
.Subject = "Bitiş Tarihi Yaklaşan Kayıtlar"
.Body = "Açık ihalelere ait teminat ve sözleşme bitiş tarihi yaklaşan kayıtlar ektedir, saygılarımla."
.Attachments.Add ("C:\uyarı7\fileAllertSystemForAccess\tarihiYaklaşanlar.xlsx")
.Send
End With
'On Error GoTo 0
Set Mail = Nothing
Set Makro = Nothing
Next

End If
End Sub
Cevapla
#2
Kodunuzda x tanımlı değil ve siz onu bir değer gibi kullanıyorsunuz ve .To kısmına geldiğinde x=empty sonucu döndürdüğü için gerisi bir önem teşkil etmiyor. .To kısmında X1 veya X2 sonucu döndürmek istiyorsanız kodunuz
Kod:
.To = (X & i)
değil
Kod:
.To = ("X" & i)
olmalı.

Sorun şu açıkçası : Kodlar sizin derlemeniz değil. Bulduğunuz kodları değiştirerek kendinize uyarlamaya çalışıyorsunuz -ki bu sorun değil bir çoğumuz acaba bu yönde bir kod var mı diye araştırıyoruz kimi zaman- ancak yaptığınız çoğu şey ezbere mantığına bakmıyorsunuz.
Cevapla
#3
çok teşekkür ederim sayenizde hallettim, aslında ben yaptığım işleri belli bir sistematiğe göre yapmayı çok isterim, Türkçe algoritmasını kafamda oluşturuyorum, ama kodların işlevlerine çok hakim olamadığımdan, bilgi azlığından, acelecilikten gözden kaçırdığım oluyor aslında tam olarak ezbere değil de yüzeysel değerlendirmelerim yüzünden basit hatalar yapıyorum, kod bloklarını bir yap-boz gibi görüp ona göre birleştirmeler yapıyorum ve çok zamanım da olmuyor ve bu yüzden de işleri bi şekilde hızlıca halletmem gerekiyor, keşke olsa da burada böyle basit hatalara enerji harcamak yerine ileri düzey sorunlar ve çözümler üzerinden zaman ve emek harcasak, böyle olmasının sebebi acelecilik, bu kadar enerji harcayıp bizlerle uğraştığınız için ayrıca tekrar teşekkürlerimi sunuyorum, zaman buldukça burada açtığım konuları defterime not alıyorum ki bir daha aynı sorun için forumu gereksiz yinelemelerle doldurmayalım diye, çok teşekkürler.
Cevapla
#4
Her yiğidin bir yoğurt yeyişi vardır haklısınız ancak kodları bir yap-boz gibi görmek programcılık açısından hatalı bir yaklaşımdır. Algoritma ve kodlar nasıl ayrılmaz birer bütün ise kodların bütünlüğü de tartışmasızdır. Evet kodlar bloklar halinde prosedürler, fonksiyonlar, sorgular, vs gibi değerlendirilir ancak bir bütündür. O sebeple yap-boz gibi parça parça değil bir bütün olarak bakmalısınız.

İyi çalışmalar.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task