Skip to main content

AccessTr.neT


outlook, vcard, tanımlı resim ekleme

outlook, vcard, tanımlı resim ekleme

Çözüldü #1
merhaba.

elimde yaklaşık 8000'den fazla çalışana ait tc no, adı, soyadı, gsm, birimi, konumu, gibi başlıklarla hazırlanmış Excel listesi mevcut. ayrı bir klasörde de tc no ile aynı adlı çalışanlara ait resimler mevcut. bu listeyi ve resimleri kullanarak vcard (outlook adres defteri de olur) yapmak istiyorum, neticesinde bunu telefon rehberi olarak cep telefonlarına yükleyeceğiz.

access kullanarak ilgili kayıtlara ait resimleri klasörden çekip formda gösterebiliyorum (sayın ozan akkaya yardımıyla çok uzun zaman önce yapılmıştı zaten) ama bu listeyi aktarmak istediğimde resimler kalıyor.

sorunum özetle budur. lütfen yardımcı olabilir misiniz ?

teşekkürler.

yeni düzenlenen bölüm : hadi olmadı, access'ten resimler hücrede gömülü Excel belgesi alabilir miyiz ? ya da resimleri Excel hücresine nasıl gömeriz ? veya farklı bir yönlendirme yapabilir misiniz ?

teşekkürler.
Son Düzenleme: 12/07/2014, 14:58, Düzenleyen: musasahin.
Cevapla
#2
Eğer eklediğiniz son uygulama yukarıdaki durum için ise,uygulamanız incelendiğinde,görülmüştür ki;bahsettiğiniz gibi
Son Düzenleme: 26/09/2014, 15:14, Düzenleyen: somi.
Cevapla
#3
(15/09/2014 10:07)somi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eğer eklediğiniz son uygulama yukarıdaki durum için ise,uygulamanız incelendiğinde,görülmüştür ki;bahsettiğiniz gibi


__________________________
honey

tam olarak anlayamadım ???
Cevapla
#4
vcard malesef resim desteklemiyor.
"Boş Örnek Eklerim, Yapıp Verirler" demeyin, örneğinizi hazırlayın.
Komplike kod talebiniz var ise İletişim bağlantısından bize ulaşın. 
Cebelleşmezsen Öğrenemezsin. 
Cevapla
#5
Sn ozanakkaya
Bu konu üzerinde iki sorum olacak?
1-Resimleri desteklemiyor olduğunu anladım.Accesten Outlooka VCard olarak veri çekebiliyor muyuz.? Sn musasahin dediği gibi cep telefonuna outlok üzerinden vcard olarak atmak isiyorum.
2-Exelden outloka veri taşıdım. Outlook item dosyası olarak kaydediyor..item dosyalarını , hepsini seç yapıpta, Bunları VCard olarak farklı kaydet dediğimde, outlookta kişiler ait bilgiler tek tek farklı kaydetme seçeneği çıkıyor.
Bunları topluca hızlı şekilde VCarda dönüştürebiliyormuyuz Saygılar
Cevapla
#6
sayın Access acemisi ,


Site Kuralları sayfasını tekrar incelemenizi temenni etmekle birlikte;
Cevaplanmış Sorular kategorisi içerisine taşınıp kapatılmış ve örnek eklemesinin dahi yapılamayacağı bir konuda,mesaj eklemesinde bulunmayınız.

bu konuyu bağlantı göstermek sureti ile sorunuzu ya da talebinizi içerecek yeni bir konu açarak sorununuza çözüm arayabilirsiniz.

böylece,hem bu konunun mesaj yoğunluğunu artırmamış olursunuz hem de benzer soruna maruz kalabilecek olan diğer üyelerin site içi aramalarda alternatif bir konuya da bakınmasını ve incelemesini de sağlamış olursunuz.

konunuza,örnek uygulamanızı;içeriğinde farazi gerçek dışı bilgiler ve 5-10 kayıt barındıracak şekilde eklemeniz de yerinde olacaktır.

uygulamanızda herhangi bir soruna veya hataya maruz kalacak olursanız,bu hata veya sorunların gerek isimlerini ayrıntılı belirterek ya da sorunları net ifade ederek ve gerekse de ekran görüntüleri dahi eklemek sureti ile,çözümler arayabilirsiniz.

katılımcılar tarafından,açacağınız konuda uygun görülecek olan gerekli bilgi ya da örnek paylaşımlarının yapılması da mümkün olacaktır.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Herkes,kendisinin AR-GE'cisidir...


Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da