Skip to main content

AccessTr.neT


Paylaşılan Access Dosyasının Stabil Çalışmaması

Paylaşılan Access Dosyasının Stabil Çalışmaması

Çözüldü #1
Merhaba,

 İş yerinde kullandığım muayene bilgilerini tutan Access 2010 64 bit dosyası  sekreter ve doktor odası olarak 2 bilgisayarda paylaştırılan bir düzenekte sık sık kilitlenme ilerleyen günlerde çökme yaşanmaktadır, Bilgi işlem uzmanları bunu zaman zaman gerçekleşen ağ kopmasına bağlamaktadır. Eğer öyleyse bu süreç visual basic vb. ile kontrol edilebilinir mi? Teşekkürler.


 
Son Düzenleme: 08/02/2018, 10:17, Düzenleyen: mgnes.
Cevapla
#2
Merhaba,

Veritabanınızı bölmüş, veri kısmını ana bilgisayarda ön uç dosyayı kullanıcılarda tutarsanız veri kopmalarında en fazla veriyi sizlere göstermez. Diğer durumda kullanıcı tarafında veri tabanının kısayolu çalışırsa ve bu durumu tüm kullanıcılarda yaparsanız sıkıntı olur. Ayrıca network veya bağlantı kopmasına karşı bişey yapamayacağınızı düşünüyorum. Network bağlantıları doğru ve düzgün olmalıdır.

Selamlar,
Cevapla
#3
Merhaba,
 
Access dosya ana bilgisayarda (doktor) bulunduğu klasör paylaşıma açılmış, sekreter bilg da veri girdiğimde (ya da tersine ana bilgisayarda) ana bilg da görüntülenmesi gecikmeli olmakta formu yenile veya ileri geri ok tuşlarını kullanmama rağmen. 2 kullanıcı aynı dosyaya erişmektedir, ancak kısayol üzerinden değil. Bir personelin muayene verisi girilip bir başka kayda geçtikten sonra diğer bilg da aynı personelin tıbbi bilgileri girilmektedir. Yani aynı anda aynı kayıta müdahele edilmiyor. Access bir süre sonra normal davranmıyor, Örneğin tasarımı kendi kendine değişiyor, macro hataları veriyor. Dosyanın boş kopyası ektedir. İyi günler.
 
.rar Periyodik_Muayene.rar (Dosya Boyutu: 2,66 MB | İndirme Sayısı: 7)
Son Düzenleme: 09/02/2018, 16:37, Düzenleyen: mgnes.
Cevapla
#4
sayın mgnes
örneğinize şöyle bir baktıgımda örneğinizin basit bir yapıda oldugu ve accesin kendi kodları kullanılmı(makrolar) bunlar böyle bir ciddi programda zaman zaman hatalar vermesi normal,çünkü bu tür bir program ciddi yazılması gerekir,makrolardan uzak durmak gerekir,size bu haliyle çok sıkıntı yaratır,bunu için butonlarda ve diğer yerlerde  ciddi kodları  kulllanmak gerekir,diye ilk görüşlerimi belirtmek isterim,daha ayrıntılı bakmak gerekiyor.
Cevapla
#5
Sayın Celosoft Yazılım ciddi kodlar demişsiniz örnek göndermeniz yada başvuru vermeniz mümkün mü, ben accesse yaklaşık 2 yıldır aşinayım, kod bilgim yok öğrenmeye hevesliyim.

Teşekkür ederim.
Cevapla
#6
Formda örnekler mevcut ,misal  ADO ile yapılan örnekleri inceleyin
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task