Skip to main content

AccessTr.neT


Pdf Den Excel E Veri Aktarma

ByChilavert
ByChilavert
4
459

Pdf Den Excel E Veri Aktarma

#1
Merhaba
Çalışmakta olduğum şirkette personellere ait bordrolar var PDF içinde kırmızı ile belirttiğim alandaki personel bilgilerini nasıl excele aktarabilirim. PDF dosyalarının ortalama sayfa sayısı 250-300 civarı internette çok araştırdım ama bir yolunu bulamadım.

PDF'den Excel'e çeviri programları ile çözüme ulaşamadım.
.pdf 01171 ÇB.pdf (Dosya Boyutu: 164,6 KB | İndirme Sayısı: 13)
Son Düzenleme: 20/11/2021, 14:13, Düzenleyen: ByChilavert. (Sebep: bilgi)
Cevapla
#2
365 özelliklerinde olan power query ile dönüştürme sorgusu kullanarak alabilirsiniz
Cevapla
#3
Şuan Office 365 kullanıyorum. Power Query ile yapmak istediğimde veriyi tek tek seçmek gerekiyor. Bir PDF dosyasında ortalama 600-650 kişi var. Vba Kodlaması ile yapılabilirse daha hızlı ve pratik olur düşüncesindeyim.
Cevapla
#4
Power Query ile tek tek seçmeniz gerekmez. Tablo ve veri dönüşümlerini doğru ayarlar apend tablosunu doğru oluşturursanız istediğinizi otomatize eder. Örneğinizden hareketle size klavuz olacak bir çalışma yapılabilir mi diye baktım ancak pdf dosyanız sağlıklı değil sanıyorum editlediniz ve bütünlük bozulmuş içinde.
Cevapla
#5
Şirket bilgilerini sildim pdf içerisindeki bilgiler bütün sayfalarda aynı şekilde aynı konumda Örnek olarak bu gönderdiğim pdf dosyasında örnek yapabilseniz yada nasıl yapılacağını videolu yada ekran görüntülü gösterebilirseniz ben gerisini hallederim. Mantık yürütüp yapamadım.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da