Skip to main content

AccessTr.neT


Personel İzin Takip Prog. Hakkında ?

Personel İzin Takip Prog. Hakkında ?

#1
Arkadaşlar herkese iyi günler.Bu siteye yeni üye oldum. Access hakkında bilgi ve donanıma sahip değilim.Sizlerin bana yardımcı olabilceğini düşündüğüm için buradayım.isteyeceğim şey sizin için çok küçük birşey.Personel İzin Takip Programına İhtiyacım var internetten arattım birçok program çıktı hepsi aynı şam da programlar nasıl değiştirilceğini bilmiyorum bazı seçenekleri bizim kriterlerimize uymamakta.

Örneğin; Bizde Yıllık izinler çalışma yılına bakılmaksızın 30 gün fakat bu programlarda çalışma yılı ile hesaplanıyor ve max 26 gün çıkıyor.
 Sonra bizim izinlerimizde yol izni diye  bir ibare var bu programa bu seçeneği nasıl ekliyeceğimi bilmiyorum.

Yardımcı olursanız çok sevinirim Teşekkür Ederim .
.rar İzinTakipProgramı.rar (Dosya Boyutu: 57,29 KB | İndirme Sayısı: 124)
.rar İzin Takip (1).rar (Dosya Boyutu: 158,55 KB | İndirme Sayısı: 101)
Cevapla
#2
Sayın captain_10,

Öncelikle;
Sitemize “Hoş geldiniz” derken,umarım,sitemizden,Kurallar çerçevesinde oluşturacağınız konularınız ile verimler almaya ve sorunlarınızı veya taleplerinizi çözüme ulaştırma aşamalarında olumlu sonuçlar elde edersiniz ve sitemizde olmaktan memnuniyet duyarsınız.

Akabinde,aşağıdaki açıklamaların yapılması uygun görülmüştür.

1)

Alıntı:Personel İzin Takip Programına İhtiyacım var

İfadenize yönelik olarak;
Site arama sayfasında çift tırnak içerisinde yazmak sureti ile “personel takip” ya da “personel izin” veya  ”personel” ifadesi yazarak edinebileceğiniz çeşitli içeriklerde konular mevcut.bunların içeriğinde yer alan örnekleri inceleyebilir ve fikir edinebilirsiniz.notlar almak sureti ile de,kendi ihtiyaçlarınıza uygun bir örnek uygulama geliştirme başlangıcı elde edinebilirsiniz.

Ya da,eğer bunlarla uğraşmayıp eğer uygulama yaptırmak isterseniz,Site Yönetimi ile İletişim üzerinden irtibat kurup,yönlendirmeler nezdinde sonuç da elde edebilirsiniz.

Veyahut da,bu işlerin içerisine girip bilgiler edinip,kendi uygulamanızı geliştirme isteği ile bu çabaları da sergileyebilirsiniz.bunun için de,her bir sorun veya talebiniz için Kurallara uygun olarak YENİ KONU açmak sureti ile aşama aşama da yol kat edebilirsiniz.tercih ve takdir sizindir elbet.

2)


Alıntı:programlar nasıl değiştirilceğini bilmiyorum bazı seçenekleri bizim kriterlerimize uymamakta.

İfadenize yönelik olarak;
edindiğiniz Access uygulamaları mevcutsa ve bunları değiştirmek istediğiniz takdirde,eğer uygulamayı hazırlayan kişi ya da kişilerin onayı (emeğe saygı anlamında,direkt birebir aynısını alıp kendine mal etmek değil,sahibinden izin alınarak veya kendisinin yayınlarken serbest bırakma ve izni mevcutsa sorun olmayacaktır) söz konusu ise,bu uygulamaları direkt üzerinden değiştirmek yerine,yeni bir uygulama tasarlayıp bu uygulamalardan ise sadece kullanmayı düşündüğünüz ek kısımlarını kendi uygulamanıza dahil ederek adapte etmeniz daha yerinde olacaktır.

Yeni bir uygulama geliştirmek,mevcut bir uygulamayı değiştirmekten ya da düzeltmekten daha az sorunlu ve kolay olacaktır.

3)

Eklediğiniz örnek uygulamalar,hali hazırda sizin kullanmayı düşündüğünüz uygun gördüğünüz uygulamalar mı yoksa bu uygulamayı temel alıp bunun üzerinden mi kendi talepleriniz doğrultusunda bir uygulama haline getirmeyi istiyorsunuz?

Alıntı:Sonra bizim izinlerimizde yol izni diye  bir ibare var bu programa bu seçeneği nasıl ekliyeceğimi bilmiyorum.

İfadenize yönelik olarak;
Bu gibi taleplerinizi yazarken,hem sizin doğru bilgilendirmelerde bulunmanız adına hem de katılımcılara kolaylık sağlamanız adına;daha anlaşılır açıklamalarda bulunarak yazmanız daha yerinde ve uygun olacaktır.

Hangi form üzerinde hangi işlemi uygulamak istiyorsunuz gibi ya da hangi tabloda hangi alanların olmasını istiyorsunuz gibi,v.s…hatta,gerekirse,ekran görüntüleri üzerinden de olacak şekilde bu görselleri de dahil edebilirsiniz veyahut da bir Excel uygulaması üzerinde temsili bir örnek hazırlayıp istediğiniz sonucu gösterecek şekilde dahil  de edebilirsiniz.

Bilginize…iyi çalışmalar,saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...


Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Cevapla
#3
Atoz hocanın üst mesajında belirttiği bir hususu açıklığa kavuşturmak adına bu mesajı yazıyorum.

Bu sitede örnek uygulamalar bölümünde bulunan tüm örneklerin tamamını kendinize göre değiştirebilir, uygulamalardaki sorgu veya form gibi nesnelerin tasarımlarını değiştirerek kullanabilirsiniz.

Sayın @captain_10 . Bizim burada amacımız accessi öğretmek. Access bilginiz yok ise sitemizde sorular, dersler, videolar ve örnekleri inceleyerek veya takıldığınız, yapamadığınız yerleri sorarak Access öğrenebilirsiniz. Ama bu şekilde konu açarsanız çözüm bulma şansınız azalır. Burada kimse hazır uygulama yapmaz. Hazır örneği düzenlemez. 
Access örnekleri içerisinde bulunan Polsoft isimli uygulamamın personel ile ilgili bölümünde senelik izin ile alakalı formda (frm_personelbilgiformu) senelik izin kısmında yol izni olayı var. Bu örneği inceleyebilirsiniz. Veya kendi formunuzu tasarlayın yol izni ile ilgili kodlama veya tasarım konusunda yardımcı olmaya çalışırız
Cevapla
#4
sayın captain_10,

konu takibiniz açısından,hatırlatma anlamında;
konunuz ile ilgili son gelişme ne durumdadır.

şüphesiz,işlemleriniz tamamlanmış ve sorununuzu çözmüş de olabilirsiniz.site içi aramalarınız neticesinde sitede yer alan konuları ve örnekleri incelemelerinizin sonucu ile bazı gelişimler elde etmiş de olabilirsiniz...bilgilendirmek ister misiniz lütfen.teşekkürler.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...


Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Cevapla
#5
Konu;

gerek paylaşılan bilgiler neticesinde çözüme kavuşturuldu düşüncesi ile ve gerekse de
konu sahibinin zaman zarfında ayrıntılı geri dönüş bildirimleri olmaması nedeni ile,
(gerektiğinde konu sahibinin geri bildirim hakkı saklı kalmak üzere)

Cevaplanmış Sorular kategorisi içerisine taşınmıştır.

bilginize.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...


Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task