Skip to main content

AccessTr.neT


Personeli Seçince Uyarı Yazısı Çıkması

Personeli Seçince Uyarı Yazısı Çıkması

Çözüldü #1
Arkadaşlar Herkese Hayırlı Cumalar. Yapmış olduğum Veri Tabanında Şöyle Bir İhtiyaç Hasıl Oldu. Yaklaşık 150 Personelin bulunduğu bir işletmemiz var. Bu personeller çeşitli görevleri alırken hangi saatte, nerede ve hangi araçla gitti ve geldiğine ait kayıtlar tutulmakta. Ben görev almaya gelen personeli seçince onunla alakalı bir açıklama var ise formda gözükmesini istiyorum. Görev Çizelgesinde A Kişisi Görev alırken Bu kişiyle alakalı varsa Uyarı yada Açıklama Metni Yazdırmak İstiyorum. Acaba Bunu Nasıl Yapabilirim.
Cevapla
Çözüldü #2
örneğiniz eklermisiniz.
GERİ SAYIM;Sen doğduğunda başladı ! Eğer (9) canlı bile olsaydın en fazla (8) kez kaçabilirdin Ölümden ! Bil ki (7) Düvele sultan dahi olsan yerin (6) Mekan olacak sana. En fazla (5) Metre kumaş götürebileceksin ! Kapatacaksın (4) açsanda gözlerini ! Bu (3) günlük fani dünyada Azraile (2) kat olup yalvarsanda nafile EceL geldiğinde (1) gün öleceksin ! İşte, o an herşey (0) dan başlayacak. Çünkü,
ÖLÜM BİR YOK OLUŞ DEĞİL,YENİDEN DOĞUŞTUR !
Cevapla
Çözüldü #3
mesut bunu yapabilmen için bilgi giriş formunda o kişinin özelliğini gösteren bir veri girmen lazım oda 1 2 3 gibi bir deger gir sonra uyarı vermesini istediğin formda bir metin kutusu ekle denetim kaynagına =IIf([Kalan]>0,1;"B O R Ç L U";"") yaz burda kalan senin 1 2 3 gibi girdiğin metin kutusunun adı B O R Ç L U görünmesini istediğin yazı olacak dene
görünmesini istediğiniz form da Aciklama adında bir metin kutusu ekleyin tabi tablo da da olması lazım
formun Güncelleştirme olay sonrasına
if IsNull(Aciklama) then
Me.aciklama.visible=false
else
Me.aciklama.visible=true
endif
yazarak deneyiniz
Son Düzenleme: 28/03/2014, 23:54, Düzenleyen: simendifer.
Cevapla
Çözüldü #4
merhaba sayın mesut58580,

Alıntı:...bir açıklama var ise formda gözükmesini istiyorum....

ve

Alıntı:...Uyarı yada Açıklama Metni Yazdırmak İstiyorum....

diye belirtmişsiniz.bu bahsini yaptığınız AÇIKLAMA bilgisi ayrı bir yerden mi alınmak istenmekte yoksa mevcut bulunan bir tabloda yer alan bir alandan mı? ayrıca,sabit mi yoksa değişken bilgi girişleri mi? Demek istediğim şu;açıklama alanının da dahil olduğu bir tablo mu söz konusu yoksa harici bir bilgi girişi mi olacak? Bir de,bu açıklama bilgileri ne sıklıkla ve nasıl bir anlamda kullanılmakta?...Açıklama bilgisi,günü birlik girilen bir bilgi mi yoksa personele özgü özel bir açıklama mı? Öncelikle bu açıklama bilgisinin mahiyetini ve içeriğini belirtmelisiniz.

Uyarı vermenin çeşitli şekilleri mevcut.mesela;form üzerinde yanar söner şekilde açıklama bilgisine dikkat çekilebilir.ya da,bir mesaj box kullanarak bu bilgi görüntüye getirilebilir.

bu hususlara bir açıklık getirebilir misiniz lütfen.evet,sonuçta elbette ki anlaşılan o ki,personele ait yazılmış herhangi bir not söz konusu ise bu notun bir şekilde bilgi girişi yapan kişiye o bilgiyi göstermesini istiyorsunuz.buraya kadar tamam.sadece,bu açıklama bilgisi nerede mevcut,bunu belirtebilir misiniz.

örneğinizi eklerken,2003 olarak da ekleyebilir misiniz lütfen.teşekkürler.

iyi çalışmalar,
saygılar.
Herkes,kendisinin AR-GE'cisidir...


Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Cevapla
Çözüldü #5
Sayın Atoz112;
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.
Ben Açıklama Kısmını yani veri kaynağını Personel Listesinde Bulunan Açıklama Kısmından Çalışmasını İstiyorum. Eğer O Perspnelle Alakalı Bir Açıklama Mevcutsa Görev Alma İşlemi Sırasında Form Ekranında O Personeli Seçince Açıklama Metninin Gözükmesini İstiyorum. Açıklama Kısmı Sürekli değişiklik gösteren bir açıklama metni olacak. Sizinde yazınızda belirtiğiniz gibi form üzerinde yanar söner bir yazı şeklinde olursa gözden kaçmasınında önüne geçmiş oluruz.
Cevapla
Çözüldü #6
Ekrem Abicim;
Bildiğin gibi Ayın 10'dan itibaren programı kullanmaya başladık. Bizim Büroda Makinistlerin bazı olaylar yada kazalarla alakalı tutanakları yani soru kağıtları mevcut. Personel gerek görev almaya gelirken yada görevi bittiği zaman Depo Şefi Devir Defterine Bunlar İşlenmekte. Hangi Saatte Geldi + Tren No Neydi + Personel İsmi Kayıt Altına Alınıyor. Personel gerek görev alırken yada görev teslimini yaparken Devir Defterinin Birebir Benzeri Form Üzerinden Girildiği Zaman ilgili personel açılır kutu aracılığıyla seçilirken varsa kendisiyle alakalı Açıklama Metnin Gözükmesini İstiyorum. Örnek: Büroya Acilen Uğramanız Gerekmekte. Sizinle Alakalı Soru Kağıdı Mevcut Gibi Bir Metnin Yazmasını ve Bunu Gören Depo Şefinin İlgili Personele bu konuyu aktarmasını istiyorum. Bu uygulamayıda yaptıktan sonra Yeni Yani Sıfırdan Bir Veri Tabanı Uygulamasına Geçmeyi Düşünüyorum Abicim. Yardımların İçin Çok Teşekkür Ederim. İyiki Varsın. Demiryolcuların Dediği Gibi Hayırlı İşler. Kolay Gelsin. Ustam.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task