Skip to main content

AccessTr.neT


Programın Belirli Bir Zamanda Çalışmaya Başlayıp Durması

Programın Belirli Bir Zamanda Çalışmaya Başlayıp Durması

Çözüldü #1
Herkese merhaba, arkadaşlar yaptığım Access programının belirli bir saatte çalışmaya başlayıp yine belirli bir saatte durması için nasıl bir komut kullanmam gerekiyor. Yardımlarınızı bekliyorum, iyi çalışmalar dilerim.
Cevapla
#2
Bunun için 2 yöntem belirleyebilirsiniz. 1. Yöntemde. programı çalıştırırsınız, program gizli şekilde çalışır. Zamanı geldiğinde görünür hale gelir. 2. yöntemde ise windowsun zamanlayıcısı üzerinden Access açılarak program çalıştırılır. Bunlardan hangisi isteniyor acaba?
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
#3
Mehmet bey merhaba, zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. Windows zamanlayıcısı üzerinden Access in açılıp çalışmaya başlaması ve durmasını kast etmiştim.
Cevapla
#4
Merhaba Sayın @ertans

Windows işletim sisteminin yerleşik bir bileşeni olan Görev Zamanlayıcıyı (Task Scheduler)  bilgisayarın otomatik olarak takip etmesi için çeşitli görevler oluşturmak için kullanılabilirsiniz. Task Schedulerı çalıştırdıktan sonra sağ panelden görev oluştur seçeneği ile yapmak istediğiniz işlemi ve tetikleyicileri belirleyebilir, belirlediğiniz zaman dilimi içerisinde istediğiniz dosyanın ve/veya programın çalışmasını sağlayabilirsiniz. Çalıştırmak istediğiniz veritabanında yapılmasını beklediğiniz işleri bu zaman çizelgesine göre belirleyip, zamanlanmış görevler gibi senaryolara göre kodlarınızı revize ederek otonom çalışmasını sağlayabilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken bu tip otonom işlemleri hangi veritabanı olursa olsun icra ederken belirli periyotlarda durability/stability ve corruption (access özelinden gidersek compact and repair (sıkıştır ve onar) işlemleri gibi)  kontrolleri gerçekleştirmelisiniz.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task