Skip to main content

AccessTr.neT


Projeyi Kullanıma Açma

Projeyi Kullanıma Açma

Çözüldü #1
Merhabalar, acceste işimizi görecek kadar bir proje geliştirdik bunu kullanıma açmayı düşünüyoruz.  ancak işlme yapabilmemiz personel verileri gerekti. proje ortak klasöre attım 5-6 kişi aynı anda personel kaydediyordu aynı proje üzerinde.   ama bazen çok değişik hatalar veriyor. örneğin açılan kutulardan ehliyet seçtirmeme , kitlenmiş ,  id bulunamadı vs. birçok hata çıkıyor. acaba bunu nasıl daha düzenli yapabiliriz. veri girişi sağlanmış olsa aslında bu kadar sıkıntı olmayacak ama tabloya direk formdan veri kaydederken aksilik çıkıyor bazen.  Aklıma gelen örneğin sadece bir  bilgisayarda yetkili olsa diğerleri sadece formu görse veya eklemeyi sorgu ile yaptırsak vs. düzelirmi hatalar.
Cevapla
#2
merhaba sayın ferdigg
acceste bir program yaparken çok dikkatli olmak gerekiyor,böyle hatalar vermemesi için iyi bir kod kullanmak gerekiyor veya önemli işletmelerde ,accesi sadece veri tabanı olarak kullanmak gerekir,arayüzü vb net ve daha üstü yazılımlarda yapmanızı öneririm.
örneğiniz gelirsek düzeltilemez değil tabiki düzeltilir,bunun için örneğinizi ve yapısını incelemek gerekir.tabi birde yapmak istediklerinizi yapmak gerekir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da