Skip to main content

AccessTr.neT


Puantaj Kayıt Formlarında Kayıt Hataları

M_Kemal_Askeri
M_Kemal_Askeri
5
777

Puantaj Kayıt Formlarında Kayıt Hataları

#1
Herkese selam,
Puantaj Kayıt Formları ile başım dertte. Aşağıda eklediğim örnek veritabanında puantaj ile ilgili 3 adet form var. Projelerde yevmiye esasına göre çalışan işçiler için "Frm_Emlak_Proje_isci_Puantaj_Kayit", Maaşlı işçiler için "Frm_Emlak_isci_Maas_Puantaj_Kayit" ve işçilerin fazla mesaileri için "Frm_Emlak_isci_FazlaMesai_Puantaj_Kayit". Bu formları ben daha önce de kullandığım bir TAKVİM uygulamasıyla birleştirdim. Böylece ayları, günleri ve günlere yapılan kayıtlar daha gerçekçi ve takibi daha kolay hale geldi. Ancak şimdi her 3 formda da aynı hata ile karşı karşıya kaldım. "Frm_Emlak_isci_Maas_Puantaj_Kayit" ve "Frm_Emlak_Proje_isci_Puantaj_Kayit" formlarında ilgili alanlara aylara göre, "Frm_Emlak_isci_FazlaMesai_Puantaj_Kayit" formunda ise saatlere göre veri giriliyor. ilk 2 formda AY ve YIL alanları, son formda ise GÜN alanı var. Bu alanların sağında ve solunda önceki ve sonraki kayıt butonları mevcut. Bu butonlar vasıtasıyla bir önceki aya ve güne gidebiliyorum. Sorun da burda başlıyor. Ben örnek olarak bugün için alanlara veri giriyorum. Buton ile bir sonraki güne veya aya geçerek veri girmek istediğimde boş alan gelmiyor bugün için girdiğim veriler sabit kalıyor. Bu sorunu çözmek adına butonların altına Önceki Kayda Git ve Sonraki Kayda Git / Yeni Kayda Git kodlarını yazdım. Bu sefer Önceki Kayda Git ve Sonraki Kayda Git / Yeni Kayda Git butonlarına bastığımda yeni boş alanlar geldi ama kayıt girsem de girmesem de her tıklayışta otomatik kayıt numarası verdiğini fark ettim. Formlardaki bu GÜN, AY ve YIL alanları formların tablolarında alan olarak yok. Formları birleştirdiğim TAKVİM uygulamasına ait ilişkisiz alanlar bunlar. Ben bu alanları uygulama ile ilişkilendiremedim. Biraz ayrıntılı karışık gibi görünüyor ama problemim bu. Şimdiden destekleriniz için teşekkür ederim ve sağlıklı günler dilerim.
.rar OrnekYeni.rar (Dosya Boyutu: 114,29 KB | İndirme Sayısı: 14)
NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE
Cevapla
#2
Acaba bir çözüm bulamayacak mıyız?
NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE
Cevapla
#3
Değerli üstadlarım bir kaç gündür bekliyorum. acaba soruma olumlu veya olumsuz bir cevap/tavsiye alabilmem mümkün müdür? Ona göre devam edip etmeyeceğime karar vereceğim.
NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE
Cevapla
#4
Bu hafta inceleme imkanım yok o nedenle kesin olarak bir şey söyleyemem ama kaba taslak incelememde bahsettiğiniz kayda gitme butonlarını göremedim, sadece tarihleri ileri geri alma butonları vardı.
Cevapla
#5
Sayın berduş ilginiz ve cevabınız için çok teşekkür ederim. Ben beklerim bir hafta, iki hafta sorun yok Img-grin Yeter ki bir çözüm bulunsun. Bahsettiğiniz diğer konuya gelince, ben ayrı butonlar koymadım, sizin de dediğiniz gibi AY'ı ileri geri alan butonların altına yazdım kodları. Ayları ileri geri alırken yeni kayda da gidebilir diye düşündüm. Eklediğim örnekte sadece "Frm_Emlak_Proje_isci_Puantaj_Kayit" formunun altında bu kodlar mevcut. Müsait olduğunuzda bakabilirseniz sevinirim. Sağlıklı günler diliyorum...
NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE
Cevapla
#6
Herkese selam,
konu ile ilgili herhangi bir gelişme olmadığından ve çözüm bulamadığımdan puantaj işlemlerini takvimle birleştirme işinden vazgeçtim. Konu ile ilgilenen herkese çok teşekkür eder sağlıklı günler dilerim. Konu forumdan taşınabilir.
NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task