Skip to main content

AccessTr.neT


RAPOR AÇILMAMASI ve ACCESS KİLİTLENİYOR

RAPOR AÇILMAMASI ve ACCESS KİLİTLENİYOR

#1
Merhabalar hocalarım.

Hayırlı sabahlar ve haftalar. Sizlerden öğrendiklerimle bir çalışma hazırlıyorum. Ancak Ana sayfada veya Satış faturasıve diğer formlarımda rapor almak istediğimde rapor açılmıyor ve accessi kilitliyor. İçerisine gerekli açıklama de yaptım. Shift tuşu ile girip Tasarım görümünde açıyor.  Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

Birde eğer mümkün ise çalışmayı kontrol edip gördüğünüz aksaklıkları, hataları veya önerileri söyleyebilirseniz sevinirim..

Kullanıcı : Ramazan
Şifre:  r
.rar DENEME6 - Kopya.rar (Dosya Boyutu: 717,75 KB | İndirme Sayısı: 9)
Cevapla
#2
Merhaba,

Öncelikle, konularınızı lütfen Site Kurallarına uygun olarak açınız.

Örnek uygulamanızdaki Fatura isimli raporun açıldığında olayında docmd.maximize kodu yok. Pencere gizlemeyi kullanıyorsanız tüm raporların açıldığında olayına docmd.maximize kodunu eklemeniz gerekli. Bu kodu yukarıda da belirttiğim gibi raporun açıldığında olayına eklemelisiniz. ANa formda açılan raporda kodu raporun aktifleştiğinde olayına yazdığınız için sorun çıkıyor.
Cevapla
#3
Merhaba ozanakkaya

öncelikle hızlı cevabınız için teşekkür ederim. bazen basit bir şeyi görmek gerçekten zor oluyor. İşte burada işin ehlinden yardım geliyor. Süpersiniz. peki bir göz geçire bildiniz mi! görebildiniz bir sıkıntı problem varsa söyleye bilirseniz gerçekten memnun olurum.
Cevapla
#4
Uygulamanızın işleyişi ile ilgili malesef yorum yapamayacağım. Uygulamanızın yapısı ile ilgili olarak Yapılmaması Gereken Ölümcül HatalarURL'ye Git konusunu inceleyiniz.
Cevapla
#5
sayın raburabu,

Alıntı:görebildiniz bir sıkıntı problem varsa söyleye bilirseniz gerçekten memnun olurum.

ifadenize yönelik olarak;
imkan ve zaman dahilinde elde edilen kısa süreli bir fırsat akabinde eklediğiniz örnek uygulama incelendiğinde,

1)

menüde yer alan bazı form tanımlarının kod yazımlarında hatalı yazılmış olmaları nedeni ile hata iletisine maruz kalınmaktadır.bu nedenle,kodları tekrar inceleyip form tanımlarını mevcuttaki geçerli isimleri ile yeniden düzeltmeniz yerinde olacaktır.

2)

ayrıca,ana form üzerinde ÇIKIŞ BUTONU da eklemeniz yerinde olacaktır.

3)

son olarak;

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler

yukarıda bağlantısı yazılı konuyu da incelemenizi ve içeriğindeki hususlara göre de uygulamanızı düzenlemenizi naçizane tavsiye etmek isterim.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...


Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Cevapla
#6
Merhaba ozanakkaya ve atoz112

Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Ben sizlerin sayesinde yeni öğreniyorum. Allah ilminizi artırsın. ozanakkaya hocamızın  "Yapılmaması Gereken Ölümcül Hatalar" ve atoz112 hocamızın önermiş oldukları "Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler" okudum çok teşekkür ederim. ve gördüm ki kendi uygulamada bu sıkıntılardan var. Peki tablolarda,formlarda ve diğer uygulamalarda bu hataları düzeltebilen  bir çalışmanız veya programınız var mı. uygulayıp düzeltebilir miyiz.  Teşekkür ederim.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task