Skip to main content

AccessTr.neT


Rapor Problemi

Rapor Problemi

#1
Merhabalar,

Yazacaklarım biraz afaki gelebilir ama yazmak durumundayım, dosyayı eklemem mümkün değil. Problem şu;

- Bir raporum var ve raporumun veri kaynağı da bir sorgu.
-Sorguda tarih alanı var ve bu alanın sıralamasını "Azalan" şeklinde yaptım. Yani yeni tarihli kayıtlar hep üstte kalacak şekilde olacak.
-Sorguyu çalıştırdığımda tüm veriler tam da istediğim gibi sıralanıyor. Buraya kadar herşey güzel.

Ancak, Raporum bu sorguya bağlı olmasına rağmen maalesef verileri sıralama işlemini sorgudaki bu "Azalan" kriterine göre yapmıyor. Aramadığım, taramadığım olasılık kalmadı gibi. Bir türlü olmuyor..

Rapor sihirbazı ile bu sorguya bağlı rapor oluşturduğumda, herşey istediğim gibi oluyor. Ama diğer tasarladığım rapor formatında nedense bu çalışmıyor. Bunun nedenleri neler olabilir? Sizin de fikrinizi almak istedim. Tşk..
Cevapla
#2
sayın notrino,

Alıntı:dosyayı eklemem mümkün değil.

ifadenize yönelik olarak;
öncelikle,siz de takdir edersiniz ki uygulamanızı incelemeden farazi fikirlerde bulunmak veya konuda soru-cevap veya fikir telakisinde bulunarak yazışmak hem mesaj yoğunluğunu artıracaktır hem de karşılıklı boşa zaman kaybına zemin oluşturacaktır.

bu nedenle,uygulamanızı içeriğinde farazi gerçek dışı ve sonuçları görebilmek adına da birkaç veri olacak şekilde konunuza dahil etmeniz daha verimli ve faydalı olacaktır.

böylece,belki de yapılmış olan başka bir hata veya hatalardan kaynaklı da olabilir düşüncesi ile daha pratik bilgilendirmelerde veya çözüm önerilerinde bulunma imkanı da sunmuş olursunuz.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Herkes,kendisinin AR-GE'cisidir...


Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Cevapla
#3
Problemi çözdüm tşk. Rapor üzerinde metin kutusu ile oluşturduğum bazı denetimler, sorgudaki sıralamayı pasifleştiriyormuş..Mesele bu..
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da