Skip to main content

AccessTr.neT


Rapor Tasarımı

Rapor Tasarımı

Çözüldü #1
Sayın hocalarım; EK teki dosyada rehberlik çerçeve planı yapmaya çalıştım ancak başarılı olamadım. Nasıl olacağı ile ilgilide bir resim ekledim. Acaba raporu eklediğim resim deki gibi yapabilir miyiz? Yapılabilirse yardımcı olursanız sevinirim.
.rar Plan.rar (Dosya Boyutu: 174,65 KB | İndirme Sayısı: 25)
Cevapla
Çözüldü #2
Herhangi bir püf noktası yok. Oturup uğraşmak lazım. Bence yine siz yapacaksınız bunu. Benim branşım Türkçe. Yapsam kendi planımı yapardım Img-grin))))
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
Çözüldü #3
Hocam; eklediğim dosyadaki resim deki gibi yapmayı beceremedim. sınıflar gelsin istiyorum. ancak sınıflar gelirken öndeki alanların sınıfların boyunda genişlemesini istiyorum. Böyle bir şey nasıl olur, olur mu? Olursa nasıl olacağını bilmiyorum? Siteden öğrendiğim bilgilerle ay ay rapor almayı öğrendim. Ancak bunu yapamadım. Yapmanın yolu varsa yardımcı olursanız sevinirim.
Cevapla
Çözüldü #4
Ben normalde onları yazarken de her ayı bir A4 sayfasına sığdırırım. Bunda da öyle olsa. Rehberlik planı olduğu için kağıdı enine ikiye bölüp her kağıda 2 ay getirin olsun bitsin. Onun dışında alanların otomatik genişlemesi veya daralmasıyla ilgili elimde bir örnek vardı. Akşam eve geçince bakayım da size göndereyim olmazsa. Onda metin kutularının boyutları yazılanlara göre otomatik değişiyordu. İşinizi görebilir.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
Çözüldü #5
Bekliyorum hocam.
Cevapla
Çözüldü #6
Örnekte iki tane form var. Birincisinde metin kutusu ikincisinde listbox kullanılmış. İncelersiniz.
.rar TextHeightWidthVer45.rar (Dosya Boyutu: 187,97 KB | İndirme Sayısı: 27)
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task