Skip to main content

AccessTr.neT


raporda a5 kağıda yan çıktı almak?

raporda a5 kağıda yan çıktı almak?

Çözüldü #1
merhaba üstadlar, daha öncede bu tür bir sorunum vardı çözememiştim. şimdi aynı sorunla yine karşılaştım forumda yaptığım arama sonucunda https://accesstr.net/konu-raporda-kagit-boyutu.html linkteki bilgiler benim sorunuma en yakın olan ama bir türlü kendi raporumu ayarlayamadım.
rapor örneği ekte. yardımlarınızı bekliyorum. birde google da arama yaparken mehmetdemiral hocanın yazıcı ile ilgili sıkıntı olabileceği bilgisi vardı. yazıcı olarak epson lx300 kullanıyorum. a5 desteği var.
.rar a5_yatay.rar (Dosya Boyutu: 74,76 KB | İndirme Sayısı: 34)
İnsanlar başaklara benzerler. İçleri boşken başları havadadır, içleri doldukça eğilirler!" montaigne
Cevapla
Çözüldü #2
Neyi ayarlamayamadığınızı tam olarak anlayamadım..
Ancak Harun Hocanın örneğine göre ayarlama yaptım .
.rar rapor.rar (Dosya Boyutu: 12,21 KB | İndirme Sayısı: 39)
Kaplumbağa ya dikkat et...
Sadece  başını çıkartıp risk aldığında ilerleyebiliyor...
Cevapla
Çözüldü #3
üstad, benim kağıt genişliğim 21 cm yani a4 kağıdı genişliği, uzunluk ise a4 kağıdının yarısı siz ayarladım derken bilgileri sıkıştırarak genişlik 15,42cm ayarlamışsınız. çıktı alacağım kağıt genişliği ve raporda gelen bilgiler kağıttaki boş yerlere yazdıracağım için bu şekilde yaptığımda kağıttaki yerlere denk gelmeyecek. farklı bir çözüm olabilirmi. visual basic yada buna benzer programlama dillerinde crsytal report tu sanırım yanlış yazmadı isem ara bir yazılım kullanılıyor. eğer Access te raporda esneklik yoksa bu şekilde bir şey kullanılabilirmi? teşekkürler.
İnsanlar başaklara benzerler. İçleri boşken başları havadadır, içleri doldukça eğilirler!" montaigne
Cevapla
Çözüldü #4
üstadlar bu konu ile ilgili yardım bekliyorum. yatay olarak a5 kağıdına çıktı alamıyorum. daha önce bu şekilde rapor çıktısı örnek yapan varsa ekleyebilirmi. harun hocanın dizaynı kağıda baskıda dikay oluyor.
İnsanlar başaklara benzerler. İçleri boşken başları havadadır, içleri doldukça eğilirler!" montaigne
Cevapla
Çözüldü #5
Sayın linux2ex
Lx300 yazıcısı dotmatrix 80 kolon yazıcılar içindeki en sevdiğim yazıcılardan biridir. Ama Lx300'ün birkaç modeli vardır. LX300 düz- Plus- Plus Plus ve Usb şeklinde birkaç şekli çıktı. Bunlar arasında yazılım ve hız farklılıkları da vardır. Postscript kullandığı için benzeri türdeki Panasonic KXP-1150 türü yazıcılardan (Tabii ki Oki 80 kolon ML serisi hariç) hızlıdır.
Ama yönetilirlik açısından Lx300'ün farklı bir programlama yöntemi vardır. Devamlı forma 16 kağıt falan harcamadan setup aarlamalarını yapamıyorsunuz. Tüm veriler kağıt üzerine yazdırılarak gösteriliyor. Çünkü verilerin sonuçlarını göstermek için sadece 4 tane led lamba ve kağıt çıktısı kullanılıyor.
Kağıdın nerede duracağı bilgisi satır sayısı olarak setuptan ayarlanmalıdır. Bu işi yazılıma bırakayım derseniz de postscript desteğinden vazgeçmiş olursunuz ki bu da hızı olumsuz etkiler. Bu açıdan benim önerim Epson Türkiye ile veya ROMAR ile görüşüp destek isteyin. Ürün Epson marka olduktan sonra garanti kapsamına bakmaksızın destek veriyorlarlardı. İnşallah kriz şartlarını değiştirmemiştirImg-grin)) Ben şahsen bu konularda her takıldığımda servis desteği alıp telefonun ucundaki arkadaşın adım adım yönlendirmesiyle problemlerimi çözmüştüm.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
Çözüldü #6
üstad teşekkür ettim. umarım yardımcı olurlar. şimdi arayıp yardım isteyeceğim. birde yazdırılan irsaliyelere (belgelere) işaretleme ile ilgili bir konu vardı sizden yardım bekliyorum. umarım unutmamışsınızdır. sizin teknik servis yazılımının demosunu sormuştum birde.
İnsanlar başaklara benzerler. İçleri boşken başları havadadır, içleri doldukça eğilirler!" montaigne
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task