Skip to main content

AccessTr.neT


Raporu İstediğim Etiketlere Basım

Raporu İstediğim Etiketlere Basım

Çözüldü #1
Arkadaşlar merhaba,

Etiket bastığım bir raporum var. Örnek olarak raporda üç kayıt var ve 44 etiketli olan a4 kağıdının ortasında kalmış etiketlere bastıracağım bunu nasıl yapabiliriz.
edacan19, 17-04-2010 tarihinden beri AccessTr.neT
Cevapla
#2
doğrudan yapılabilir mi emin değilim
belki bir rapor oluşturup etiketler eklenirse raporu çağırırken kaçıncı etiketten başlanıp kaç veri girileceği belirtilirse olabilir
Cevapla
#3
Etiketler A4 boyutu 44 adet etiket diye sınıflandırılmazlar. Access içinde de etiketlere yönelik marka ve boyut sınıflandırmaları mevcuttur bu çerçevede etikerleme yapılır. Raporunuzu A4 boyutunda tasarlamanız etiketin istediğiniz alanına basabileceğiniz anlamına gelmez. Etiket ölçüleri ve bu noktaları hedefleme noktasına eğilmelisiniz.
Cevapla
#4
Sayın atoykan benim kullandığım etiket a4 üzerinde 44 etiketten oluşuyor ve raporumda da bir sayfada 44 kayıt olacak şekilde ayarlı. Burda çözüm yazdırmaya mesela 23.cü etiketten başla diyebilmemiz lazım ama nasıl.
edacan19, 17-04-2010 tarihinden beri AccessTr.neT
Cevapla
#5
Access rapor oluşturda etiket raporuna girecek olursanız etiketlerin C2180 - TW2014 - J8616 gibi kodlarla sınıflandırıldığını göreceksiniz. Bu kodlar beynelmileldir ve Access bu kodlar ve ölçülerle adresleme yapar; özel etiket ölçüleri de girilebilir. En basiti etiket raporunuzda 22 etiket alanı için değer boşluk olarak atama yaparsanız 23. etikete baskı yapabilirsiniz. Veya etiketi A4 kağıt gibi düşünüp istediğiniz alana basacak şekilde rapor tasarlanabilir, ilgili alan belirlenmiş bir word şablonuna export edilerek baskı alınabilir. Burada etiketlerin sıralamasını değiştirip değiştirmeyeceğiniz, bazen 23 bazen 11e basıp basmayacağınız gibi faktörleri baz alarak senaryolar oluşturmak gerekebilir.
Cevapla
#6
Yapmak istediğimdeki sebep şu ki; a4 te 44 etiket var mesela 15 ini bastırdım, sonrakindede a4 kağıdı ters çevirip 8 adet bastırdım ortada kalan etiketleri kullanamıyorum. Yani belirli bir sıtandart yok.
Belirli bir sayıya kadar yazdırma standardı yapmak istesek oda 22 sayısı olurdu kağıdın yarısına kadar.
edacan19, 17-04-2010 tarihinden beri AccessTr.neT
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task