Skip to main content

AccessTr.neT


Realtek ac97 audio driver Widows Xp

yolgezer
yolgezer
6
9102

Realtek ac97 audio driver Widows Xp

#1
Realtek ac97 ses kartı sürücü dosyasıdır.
Windows 98, ME, 2000, XP sürümlerini desteklemektedir. Windows7 işletim sisteminde sorun yaratabilir. Onun içinde ayrı olarak istek üzerine link verilecektir...

Anakartınız'da Ses ( audio ) Drıver sorunu yaşıyorsanız?

Realtek AC97 indir ( Download )

[Resim: realtek.jpg]

Lütfen Link Çalışmaz İse bildiriniz.

Önemli Hatırlatma:
İndirdiğiniz Ac 97 driver dosyaları çalışmıyorsa, anakartınızın chipset driver dosyası yüklenmemiş olabilir ya da farklı firmanın AC97 driver dosyasını yüklemeniz gerekebilir.
Hayatta 3 çeşit insan vardır,
Birincisi Ekmek Gibidir Hergün Ararsınız,
İkincisi İlaç Gibidir Lazım Olduğunda Ararsınız,
Üçüncüsü Mikrob Gibidir O gelir sizi bulur.
[Resim: yolgezer11.jpg]
Son Düzenleme: 15/02/2012, 23:06, Düzenleyen: yolgezer.
Cevapla
#2
Sayın yolgezer;

İyi geceler.

Windows 7 professional TR işletim sistemini kullanıyorum.

Geçenlerde ses sorunu yaşadım. Anakart üretici sitesine girip, Windows 7 için Realtek AC97 dosyasını indirip yükledim, ses sorunumu giderdim.

Sizin bilgilendirmeniz üzerine, ben de bir kaç satır yazmak istedim.


Son Düzenleme: 16/02/2012, 18:15, Düzenleyen: assenucler.
Cevapla
#3
Paylaşım için teşekkürler.
Bizim için zor diye bir şey yoktur, imkansızsa zaman alır...
Cevapla
#4
(16/02/2012 00:11)assenucler Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Windows 7 professional TR işletim sistemini kullanıyorum.

Geçen aylarda başımdan geçen olayı hatırlatma mahiyetinde anlatayım belki faydası olur.Şirkette 2 adet makinaya aynı gün içerisinde win7 kurdum.Her 2 makinanında donanım mimarisi farklı.Win 7 kurduktan sonra ses kartı hariç tüm sürücüleri yükledi.Ses kartını anakartın kendi sitesinden buldum ve indirdim.sürücüyü yüklemeye çalıştım.Mavi ekran hatası verdi.Sistem bi daha açmadı kendini yeniden formatladım.2 makinada aynı sorun olduğunu gözlemledim.Elimde driverpack cd si var tüm sürücüleri bulup güncelleme yaptım,makinalardan biri sorunsuz şekilde çalıştı ama diğeri ses kartını tanımadı.Muhtemelen internetten indirdiğim sürücüyü kurarken donanıma zarar verdi veya onboard olan ses kartını yaktı Img-cray Ben sürücüyü yüklerken flash disk takılıydı onunda dosya sistemini uçurdu.Başımdan böyle bir olay geçti.Sürücü yüklerken dikkat etmek lazım.
GERİ SAYIM;Sen doğduğunda başladı ! Eğer (9) canlı bile olsaydın en fazla (8) kez kaçabilirdin Ölümden ! Bil ki (7) Düvele sultan dahi olsan yerin (6) Mekan olacak sana. En fazla (5) Metre kumaş götürebileceksin ! Kapatacaksın (4) açsanda gözlerini ! Bu (3) günlük fani dünyada Azraile (2) kat olup yalvarsanda nafile EceL geldiğinde (1) gün öleceksin ! İşte, o an herşey (0) dan başlayacak. Çünkü,
ÖLÜM BİR YOK OLUŞ DEĞİL,YENİDEN DOĞUŞTUR !
Cevapla
#5
Evet Coskun0559 Arkadaşımız'ın dediği gibi Kulanılan Anakart'a (Mainboard) doğru şekilde uyumlu drıver programını yüklemek gerekiyor, yoksa yonga setlerine zarar veriyor. Yani yüklü frekanslara...!

( Yolgezer'in Düşüncesi; Anakart'lar daki ses kartın yonga seti yandığı zaman, Pc kullanıcılar'ı hemen en yakın Bilgisayar toptancısın'dan Usb girişli 1+1 Ses kartı alıyor ve sorunu hallediyor. Img-grin
Hayatta 3 çeşit insan vardır,
Birincisi Ekmek Gibidir Hergün Ararsınız,
İkincisi İlaç Gibidir Lazım Olduğunda Ararsınız,
Üçüncüsü Mikrob Gibidir O gelir sizi bulur.
[Resim: yolgezer11.jpg]
Son Düzenleme: 16/02/2012, 23:21, Düzenleyen: yolgezer.
Cevapla
#6
(16/02/2012 23:16)yolgezer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ( Yolgezer'in Düşüncesi; Anakart'lar daki ses kartın yonga seti yandığı zaman, Pc kullanıcılar'ı hemen en yakın Bilgisayar toptancısın'dan Usb girişli 1+1 Ses kartı alıyor ve sorunu hallediyor. Img-grin

Burada ben ne yaptığımı söyleyeyim: Hurdalığımdan aynı ses entegresini kullanan bir anakart bulup, iki entegreyi de ısı havyamla söküp değiştiririm.

Bu arada her gün en az 10 makineye driver yüklerim ama hiç yanlış driverin donanıma zarar verdiğini görmedim. Ama sistem çökmesi mümkündür. Geri yükleme ile halledilebilir.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da