Skip to main content

AccessTr.neT


Rtf2.ocx dosyasını aktifleştirme.

Rtf2.ocx dosyasını aktifleştirme.

Çözüldü #1
Arkadaşlar 2013 yılı içerisinde konuya ilişkin olarak Windows 8 32 bit işletim sistemi üzerinde RTF2.OCX dosya sisteminin Microfot Access üzerinde kullanabilmek amacıyla bat uzantılı dosya oluşturarak çalıştırabilmiş olup aynı sorunu şimdi ise Windows 'un 8.1 64 bit işletim sisteminde mevcut çalıştır komutundan (Regsvr32 /s Rtf2.Ocx) olsun veya bat uzantılı dosya sistemi olsun hiç bir şekilde çalıştıramıyorum. Bat uzantılı dosyayı çalıştırdığımda aldığım hata şu yönde; ikili dosya sisteminin belirtilen yolda depolandığından emin olun yada buna bağlı DLL dosyalarında sorun olup olmadığını denetlemek üzere hata ayıklayın, belirtilen modül bulunamadı. Önceki konunun linki RTF2.OCX [Resim: do.php?img=4367]
Cevapla
Çözüldü #2
Ustadim, bu nasil bir cumle. ilk defa okur gibi bir kere siz okuyun, birsey anlayabilecek misiniz?
SÖZ VERİYORUM... USLU DURUCAM...
Cevapla
Çözüldü #3
Hocam mantık şu; Elinizde Windows 8.1 işletim sistemiyle çalışan 64 bit bilgisayar olduğunu farz edelim. Önceden oluşturmuş olduğunuz Access veri tabanınızda RTF2.OCX dosya sistemi kullanmışsınız, ancak bu dosya sistemini activex denetiminden veya herhangi bir şekilde aktif edemiyorsunuz. Şimdi ne yapabilirsiniz?
Cevapla
Çözüldü #4
merhaba sayın Ensaerva,

Activexim 64 bit VBA7 de görünmüyor

yukarıdaki konuda yer alan linkler sizin için de bir çözüm sunabilir diye düşünüyorum,benzer nitelikte diye düşünülürse.incelemek faydalı olabilir.belki bağlantılarda anlatıldığı gibi dosyanın hatalı klasöre aktarımından kaynaklı da olabilir.bilgilerinize.

iyi çalışmalar,
saygılar.
Herkes,kendisinin AR-GE'cisidir...


Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Cevapla
Çözüldü #5
Hocam dosyanın yanlış klasörde olma ihtimali yok. Belirtmiş olduğunuz alıntıya da baktım fakat işin içinden çıkılmaz bir halde, kısacası beni aştı.
Son Düzenleme: 09/06/2014, 10:23, Düzenleyen: Ensaerva.
Cevapla
Çözüldü #6
Hocam meseleyi ozanakkaya adlı üye arkadaşın çözümüyle hallettim. Ekteki Linkte yer alıyor.Activexim 64 Bit
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da