Skip to main content

AccessTr.neT


+- Saat Hesaplama

metegok
metegok
4
338

+- Saat Hesaplama

#1
Merhabalar,


yapılan sunum sonrası farklı ihtiyaç doğrultusunda ( görünür kılınabilmesi için desteklerinize ihtiyacım oldu yeniden)

Ekli saat uyum dosyasında, saat uyum dosyasına talep edilen sayfasındaki gibi +- toplam başlıkları eklenerek, hedef teslim saati baz alınarak hesaplama yapılaması için desteklerinize ihtiyacım var.örnk: hedefe teslim 15:30 ise 14:30 15:30 yapılan teslimat sayısı - 1 saat

hedefe teslim 15:30 ise 15:30 16:30 yapılan teslimat sayısı + 1 saat

toplam: -1 saat ve +1 saatte gerçekleşen teslimatların toplamı

+- oran : +- toplam / toplam ( J )Desteklerinizi talep ederim...
.zip Yeni WinRAR ZIP archive.zip (Dosya Boyutu: 84,92 KB | İndirme Sayısı: 1)
Cevapla
#2
Access yada Excel gibi uygulamalarda ihtiyaçlar bitmez
Size düşen sorduğunuz soruya verilen cevabı inceleyip anlamaya, öğrenmeye çalışmak. Anlamadığımız yeri sorup öğrenmek... Ama bugüne kadar anlamak icin tek bir soru bile sormadınız anlamaya, ogrenmeye çalışmadınız.
Bizim amacımız öğrenmek isteyene öğretmek, yol göstermek
Eğer öğrenmeyecekseniz neden sizin yapmanız gereken işi biz yapalım?
Cümlelerim size ağır gelebilir ama gerçek bu! Forumda sorulan sorulara cevap vermemizin en önemli nedeni bunu bayrak yarışı olarak gormemiz; biz başkalarından öğrendik bizden sonrakilere öğreterek borcumuzu ödemek, bilgimizi paylaşmak. Ama sizin amacınız öğrenmek değil de kendi sorumlulugunuzu baskasina yukleyip isin kolayina kacmaksa eni sonu tıkanıp kalırsınız
Forum forum gezer cevap ararsınız, bir müddet cevap almakta da sorun yaşamazsınız ama eni sonu insanlar sizin yerinize sizin işinizi yapmaktan yorulur cevapların sonu gelir.
Cevapla
#3
hocam merhabalar,

söylediklerinize kısmen katılıyorum ama, kendi sorumluluğumu başkasına yüklemek değil niyetim. maalesef ki Access de hiç Excel de temel düzeyde denecek kadar az bilgim var doğrusu, çok yeni kullanmaya başladım diye bilirim. o yüzden aslında desteğinize ihtiyaç duymam. mevcutta kodun bile bir yerinde değişiklik yapmam gerekirse ona bile bazen ihtiyaç duyuyorum. aslında dosyayı sizlerle paylaşmadan bakıp kurcalıyorum anlamadığım için mecbur desteğinize baş vuruyorum. lütfen yanlış anlamayın ben yapmayın başkaları yapsın gibi düşündüğümden değil. 

tariflerde bile bazen zorlana biliyorum.
Cevapla
#4
Ben de bunu anlamıyorum işte. Yardımcı olalım, öğretelim zerre itirazım yok ama anlamadığınız, yeterli olmadığınızı bildiğiniz işte neden bilmiyorum demiyorsunuz da boyunuzdan büyük işlere kalkışıp kendinizi zor durumda bırakıyorsunuz? Çok zaruri bir çalışma ise bu profesyonel destek alırsınız kurum olarak, bilişim firmaları ve profesyonel freelancerlar bunun için var. Arabanızın motoru arızalanınca motordan hiç anlamadığınız halde kendiniz söküp parçalıyor musunuz?
Cevapla
#5
benim yaptığım iş bununla çok bağlantılı her gün kodlar yazarak Excel de sizler gibi harikalar yaratmamı gerektirecek bir iş değil. sadece tutulan basit dosyaları kullanan herkesin kolaylığına sunmak için yardımınıza baş vurdum.  yani verdiğiniz destekle bunu ben yaptım diyerek iş yürüttüğüm bir durum yok. yani bu olmasa da neden olmadı gibi nasıl iş gibi bir durumda yok ki zaten dosyanın paylaşıldığında bile sizlerden destek alındığını paylaştığım için zor durumda kalacağım durum olmuyor.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da