Skip to main content

AccessTr.neT


sabit bir metin doldurma

MESUTTR
MESUTTR
4
1862

sabit bir metin doldurma

#1
bir yazılım düşünün sabit bir metin kimi kısımları her veri girişinde değişecek ancak metnin sabit noktaları , söz konusu verileri bir (arayüz) kullanıcı formu üzerinden girilecek ve ok e bastığınızda böyle bir şey(adına nedersiniz bilmem program,programcık) yapmam Access de mümkün mü ya da diğer office bileşenlerinde ?
Cevapla
#2
Accesste yaptığımız veri girme ve raporla yazdırma eylemini öyle yapmıyor muyuz zaten? Bu nasıl bir sorudur? Ben mi yanlış anlıyorum yoksa siz mi yanlış anlatıyorsunuz? Mesela word üzerinden şablona yazdırma yoluyla yaptığımız işlemler böyle değil mi?
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
#3
üstat merhabalar önce:
bakalım aynı şeyden mi bahsediyoruz. Bir metin var bir mektup bunu bir takım yerleri değişecek. Mesela tarihler mesela kimin adına yazılacak isimler (bu isimler belki artık yerlerine oturması gereken diğer nesneler metnin içerisinde bir kaç yerde geçecek belki)
ve ben bunları userform üzerinden dolduracağım bunu metin içerisinde yerlerine yerleştirecek.
eğer aynı şeyden bahsediyorsak birde bunları ne başlık altında bulabilirim rapor deyince benim aklım bir dönem içerisinde girilen verilerin özet tablosu aklıma geliyor.
Cevapla
#4
Access'in yetenekleri ve kavramları konusunda daha çok mesafe katedmeli ve hayal gücünüzü işin içine sokmalısınız. "Worde yazdırma" diye aratın.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
#5
teşekkür ederim
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da