Skip to main content

AccessTr.neT


Sayfa1 E Girilen Verilerin Sayfa2,sayfa3,sayfa4.... E Otomatik Olarak Yönlendirme!!!

Sayfa1 E Girilen Verilerin Sayfa2,sayfa3,sayfa4.... E Otomatik Olarak Yönlendirme!!!

Çözüldü #1
merhabalar herkese 

excelde bir sporcu bilgi havuzu yapmak istiyorum sayfa1 e yan yana adı-soyadı d.tarihi vs vs bilgiler girip,Bunları alt alta kaç tane sporcu varsa uygulamak istiyorum buraya kadar bi problem yok bunu yapabiliyorum.

fakat satırlara yazdığım kişilerin bu temel bilgilerini otomatik olarak sayfa2,3,4,5 de ve devamındaki sayfalarda da görmek istiyorum 
=sayfa1! formülü ile 1 tane yaptım fakat her eklediğim yeni kişide aynı şeyleri tekrarlayacağım söz konusu olduğundan daha pratik bir yol varmıdır var ise nasıldır yardımlarınıza ihtiyacım var.

[Resim: do.php?imgf=152172399866081.jpg]
[Resim: do.php?imgf=152172399876812.jpg]
.rar Kitap1.rar (Dosya Boyutu: 47,39 KB | İndirme Sayısı: 7)
Son Düzenleme: 22/03/2018, 16:43, Düzenleyen: ygtalk.
Cevapla
#2
Merhaba;
Ekli örnek ile anaform sayfasında link verdiğiniz sıra numaralarından hangisine tıklarsanız o satırdaki kaytılı kişi ana bilgileri sayfa1 de ilgili yerlere yazıyor.
Düşeyara (Vlookup) sıra numarasını dinamik olarak aldırabilmek için küçük bir kod yazmak zorunda kaldım. Yani tıklanan satıra ait sıra numarasını formül ile aldırmayı yapamadım. O neden kod ile yapmak zorunda kaldım ve çalışmada makrolu oldu.
sıra numarasına tılayınca tıklanan satıra ait sıra numarası Sayfa1 A1 hücresine yazııyor. Buradaki değere göre Düşeyara  çalışıyor.
İyi çalışmalar.
.rar sporcukartıxlsm.rar (Dosya Boyutu: 57,36 KB | İndirme Sayısı: 11)
Cevapla
#3
Merhaba;
Ekte göndermiş olduğunuz örnek üzerinde değişiklikler yaparak formülleri istediğinizi umduğum şekliyle düzenledim. Dosyanızda değerlendirme bilgilerini bilgi formu sayfasında eklemek yerine ayrı bir sayfada kayıt altına almanız gerekli. Bilgi formuna ise sadece kişi adını hücreye tıkladığınızda yanında gözüken açılır pencere işaretinden tıklayarak seçtiğinizde sporcuya ait tüm detaylar form halinde raporlanacaktır...
.zip Kitap1.zip (Dosya Boyutu: 70,17 KB | İndirme Sayısı: 9)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da