Skip to main content

#EvdeKal


Seçilen değerin, tabloya kayıt olmaması.

Seçilen değerin, tabloya kayıt olmaması.

Çözüldü #1
İyi çalışmalar.

BİMER maili gelince, konu bazen 3-4 birimi ilgilendirebiliyor, her birim kendi açısından konuyu değerlendiriyor.

FRM_EVRAKKAYIT formundan BİMER bilgileri girilince, BİRİM SEÇTEN 3 veya 4 birim seçip kayıt ediyoruz, ancak bu TABLOYA (TBLANA) kayıt edilmiyor.

2.husus ise, BİRİM YANITINI GÖNDERİNCE o birim için o mailin gereği yapıldı bilgisinin girilmesi gerekiyor, bunun için önerileriniz !

Tşk.
.rar siteyeBİMER.rar (Dosya Boyutu: 206,85 KB | İndirme Sayısı: 9)
"Her tercih, bir vazgeçiştir"

Cevapla
Çözüldü #2
Tabloya kayıt işini örneklerden faydalanarak yaptım, tek eksik, gönderilen birim açılan kutusunda mailin gönderildiği ve 15 gun içinde gereğini yapan birimin yanına bu kayıt için gereği yapıldı çentiği atmak.Son örnek altta.
.rar 16KASIM1.rar (Dosya Boyutu: 43,05 KB | İndirme Sayısı: 17)
"Her tercih, bir vazgeçiştir"

Cevapla
Çözüldü #3
Gonderilen birimi acilan kutudan isaretleyince tabloda tek satira araya virgul koyarak kayit ediyor.konu hic olmadigi kadar sicak.
"Her tercih, bir vazgeçiştir"

Cevapla
Çözüldü #4
Gönderilen her birim için farklı bir alt kayıt açmazsan, yanyana yazarsan, onayları nasıl işaretleyeceksin? Ben olayın tam mantığını kavradığımı sanıyorum. Gittiğin yol yanlış. Yazıyı kaydettikten sonra her birim için ayrı birer bölüm -mesela sekme denetimli 4 ayrı form olabilir, form üzerinde 4 ayrı alt form olabilir- açılmalı. Bir ana form, üzerinde mail yazısıyla ilgili bilgiler, 4 ayrı pencerede de aynı iş numarasına bağlı 4 ayrı altform. Her altformda birim adı, not alanı ve onay kutusu olabilir. Şu andaki yapıyı ona çevirmek de mümkün ama çok uğraşmak lazım. O noktalı virgül ile ayrılmış alanları instr kullanarak tek tek ayırmak, sonra her biri için ayrı işlemler yapmak falan gibi. Bunun yerine, bir ana formun üzerine mail iş emri aç. Şu andaki tek tablon ona bağlı olsun. Aşağıdaki her bir alt formun kaynaklarını da birim1, birim2, birim3, birim4 adlarındaki tablolara bağla. Ortak kriterleri iş emri numarası olsun. Yani yukarıya iş emri açıldığında alt formlarda yapılacak kayıtlar hemen tabloya iş emri numarasını yazsın. Böylece bu ayrı tablolardaki kayıtlar ortak kriterle bir araya gelirler. Bu 4 birim tablosu da birbirnin yapısal olarak aynısı olacak. Alt formlar da öyle. Bu şekilde sorunsuz halledersin.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
Çözüldü #5
Sağol ağbi, titremememi ve kandime gelmemi sağladın.Bende kendimle gurur duymaya başlamıştımImg-cray
"Her tercih, bir vazgeçiştir"

Cevapla
Çözüldü #6
Ey Aydın, titre ve kendine gel oldu bu. Birilerini çağrıştırdı.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task