Skip to main content

AccessTr.neT


Seçilen Kişinin Resminin Gelmesi

Seçilen Kişinin Resminin Gelmesi

Çözüldü #1
Arkadaşlar; visul basic 6.0 da bir program hazırlamaya çalışıyorum. Access veri tabanı kullanıyorum. DataGrid de seçtiğim kişinin bilgileri ile birlikte resminin de gelmesini istiyorum. Resimler isimleri o kişinin TC nosu ve resimler "resim" klasöründe. Kişiyi seçtiğimde kişinin TC Nosuna göre klasörden resmini bularak Image1 de göstermesini istiyorum. Sitedeki örneklerin hepsine baktım böyle birşey bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Cevapla
Çözüldü #2
Peki normal bir resimi Image1 de göstermeyi yapabiliyor musunuz? Yapıyorsanız hangi kodla yapıyorsunuz?
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Cevapla
Çözüldü #3
veritabanında resim isminde bir alan oluştur. TC,ad,soyad,resim gibi. her kişinin resminin yolunu resim alanına kaydet. Data1 nesnesinin Reposition özelliğine aşagıdaki gibi yazarsınız.kayıtları her ileri geri yaptıgınızda resimler de degişir.
Private Sub Data1_Reposition()
Image1.Picture = LoadPicture(Text4.Text)
End Sub
<<< 10-HAGİ-10 >>>
Cevapla
Çözüldü #4
Sn:ynlmz
Bir önceki sorunuzdada belirtiğim gibi sorunuzla ilgili Lütfen örnek ekleyiniz malum herkes için örnek hazırlamaya çalışırsak bir çok soruya çevap veremeyiz.Datagriten seçilen kaydın Text nesnelerine getirilen kodların sonuna aşağıdaki kodu ekleyiniz.

Picture1.Picture = LoadPicture(App.Path & "\Resim\" & Me.kimlikno & ".jpg")
OĞULCAN & OLCAYTUĞ

Oğulcan Excel Web Sitesi
Excel İle Programlama
Cevapla
Çözüldü #5
Arkadaşlar öncelikle ilginize teşekkür ederim. Arkadaşlar dediklerinizi denedim ama başaramadım. Örneği ekliyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.
.rar ornek.rar (Dosya Boyutu: 53,53 KB | İndirme Sayısı: 18)
Cevapla
Çözüldü #6
Sn:ynlmz
Projenizi eklerken kullanmış olduğunuz komponentleri eklemediğiniz için üzerinde düzenleme yapamadım ama gördüm kadarı ile kodlar hatalı İleri, Geri Butonları ve Formun Load olayına aşağıdaki kodu ekleyiniz.

Not:Örnek projeleri incelerseniz aslında bir çok örnek mevcuttur ve data bağlantı örnekleri veya forma veri getirme ile ilgili örnekler var.

yResim.Picture = LoadPicture(App.Path & "\Resim\" & Me.Text6 & ".jpg")
OĞULCAN & OLCAYTUĞ

Oğulcan Excel Web Sitesi
Excel İle Programlama
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task