Skip to main content

AccessTr.neT


Seçili Sutun Yazdırsın.

Seçili Sutun Yazdırsın.

Çözüldü #1
Arkadaşlar ekteki örnek uygulamada ekrandaki veriyi yazdırabiliyorum fakat kiralama bilgilerinin olduğu yerdeki verileri yazdırmak için ne yapmam gerekiyor. Sürekli ilk veriyi getiriyor. Yani seçim hangi sütunda ise onu yazdırmak istiyorum. Kiralanan aracın kiralama tarihi teslim tarihi kiralama süresi ve kiralama bedellerini seçili sütundan alması gerekiyor. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
.rar OTO.rar (Dosya Boyutu: 335,74 KB | İndirme Sayısı: 9)
Cevapla
#2
Kiralama bilgilerinin olduğu yer neresi, nerede ne yaptığınızı belirtirseniz yardımcı olmaya çalışalım.
Cevapla
#3
(26/08/2022, 19:48)atoykan yazdı: Kiralama bilgilerinin olduğu yer neresi, nerede ne yaptığınızı belirtirseniz yardımcı olmaya çalışalım.

Kisi_Bilgisi formunun Ödeme altformunun seçim hangisinde ise onu yazdırmasını istiyorum. Rapor verileri Kisi_Bilgisi Sorgu dan alıyor. Yani Rapor1 verileri ona göre alacak şekilde.
Son Düzenleme: 27/08/2022, 10:23, Düzenleyen: hegu.
Cevapla
#4
Merhaba Sayıan @hegu

Alt formunuzda kayıt seçicileri kaldırın. Anaformunuza ilişkisiz bir textbox ekleyin görünürlüğünü isterseniz kapatın. Altformunuzun oid alanı tıklanma olayına
Forms![kisi_bilgisi]!ekleyeceğiniztextboxadı = Oid.Value
kodunu ekleyin
Raporunuzu tasarım modunda açıp sorgusunu editleyin ve oid için Forms![kisi_bilgisi]!ekleyeceğiniztextboxadı kriterini ekleyin.
Bu şekilde ödeme idsi tıklarsanız onun raporunu alırsınız.
Cevapla
#5
Sayın atoykan dediğinizi yapıyorum oid tıkladığımda "ifadenizde başvurulan metin32 alanı mikrosoft office Access tarafından bulunamıyor" uyarısı veriyor.
Cevapla
#6
Textboxı subforma değil mainforma ekleyin
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da