Skip to main content

AccessTr.neT


sekreterlik

sekreterlik

Çözüldü #1
Arkadaşlar forum sayfanızdaki örnekleri inceledim çok hoşuma gittiği için büroda kullandığım Excel sayfasının bir örneğini gönderiyorum. Bunu access'te nasıl yapabilirim. Bana bunu yapabilir misiniz? Çünkü onu kullanacağım. Daha sonra öğrenmeye geçeceğim. Bunun şöyle olmasını istiyorum.
1-sayfaya giriş şifre ile girilmesini, hangi kullanıcı girdi ise kullanıcı sutunu pasif olmalı fakat onun tarafından kayıt yapıdığı anlaşılmalı,
2-"kayıt düzelt" ve "yeni kayıt" butonu olmasını bunlara basmadan hücrelere herhangi bir işlem yapılamaması, bunlardan birine bastığımda hücrelerin aktif olmalı,
3-aynı anda sayfayı 4 kullanıcı tarafından kullanılabilir mi? verilirse lütfen örneğe ekleyebilirmisiniz
4-sayfayı ayrı ayrı zamanlarda 15 kişi tarafından kullanacağından ayrı ayrı kullanıcı ve şifre verilebilir mi? verilirse lütfen örneğe ekleyebilirmisiniz
5-kayıtların istenildiği zaman "excel"e aktarılmasını istiyorum.
Arkadaşlar bunlara acil ihtiyacım var, ekli Excel dosyasını benim için bir arkadaş zaman ayırıpta access'e aktararak bunları yaparsa çok ama çok müteşekkir olacağım. bazı şeyleri yanlış ifade etmiş ise bu benim konulara çok uzak oluşumdandır. böyle birşey varsa herkesten özür dilerim.
furkan, 28-03-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Cevapla
Çözüldü #2
Sn.furkan öncelikle yazdıklarınız accessde yapılır, ilk adımı sizin atmanız gerekiyor.öncellikle tablolarınızı yapınız,sayfaya giriş şifre ile girilmesinin örkekleride sitede mevcut arama yapınız,daha sonra çalışmanızı buraya ekleyiniz size yardımcı oluruz.
saygılar

aşağıda verdiğim linklerde C*E*L*O*Y*C*E hocamın ve benim yaptığım örnekler var, örnekleri bilgisayarınıza indirdikten sonra,değişiklik yapmak için örnek açılana kadar shift tuşuna basılı tutun.

https://accesstr.net/telefon-rehberi-t-42.html
https://accesstr.net/telefon-defteri-celoy-t-3.html
Application Engineer
Cevapla
Çözüldü #3
Sayın furkan sitemizin prensipleri gereği bir programı hazırlayıp-yapıp teslim etmiyoruz.

Yukarıda istediğiniz şeyler çok zor değil yani kendinizde çok rahatlıkla yapabilirsiniz. Excel dosyanızın içindeki alanlara bakınca çok rahatlıkla yapabileceğinize emin oldum.

Temel olarak tablolar ve tablodaki alanlarınızı oluşturmanız lazım. Tablolar neler olabilir diyecek olursanız Arama_Kayitlari, Kullanicilar isimli tablolar olabilir. Kullanicilar tablosunda programı kullanacak kişileri, parolalarını vs. kaydedeceksiniz. Arama_Kayitlari tablonuzda aynen Excel dosyanızdaki gibi alanları oluşturun. Siz dosyanızı bir hazırlayıp buraya ekleyin gerisinde biz size yol gösterip yardımcı olalım.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Cevapla
Çözüldü #4
Arkadaşlar konuyu hiç bilmediğimi söylemiştim. Özür diliyorum bir dosya ekledim bunun üzerine birşey yapabilirmisiniz? lütfen
.rar YENİ.rar (Dosya Boyutu: 11,56 KB | İndirme Sayısı: 18)
furkan, 28-03-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Cevapla
Çözüldü #5
Sayın furkan dosyanızı eklerken lütfen forum kurallarına göre ekleyin. Access dosyanızı Veritabanı Sıkıştır ve Onar işleminden sonra WinRAR ile En İyi derecesinde sıkıştırıp siteye ekleyin. 4 MB lık dosyanız 12 KB a düştü bu şekilde.

Şifre tablonuzu ve formunuzu sildim zaten hatalı çalışıyordu eksik bir başvuru kaynağı vardı.

Alan adlarında Türkçe harfler kullanılmamalı ve iki kelimeden fazla olan alan adlarında boşluk yerine _ karakteri kullanılmalı. Şifre olayında acele etmenize gerek yok onu en son eklersiniz şu anda sadece programın esas unsurları ile uğraşın. Formunuzu daha işlevsel kılmaya çalışın. Tüm işler bittikten sonra şifre olayını halledersiniz.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Cevapla
Çözüldü #6
sayın alpeki99; şöyle birşeyler yaptım acaba doğrumu? bunun üzerinde birşeyler yapabilirmisiniz? çünkü hücreleri kilitledim bu sefer üzerine birşeyler yazamıyorum. "yeni ekle" bastığımda yazı yazabilmeliyim, ayrıca "açıklama" bölümüne göre süz yapabilmeliyim. yani açıklama yerine yazılanlar anahtar kelime, Anahtar kelimeyi seçtiğimde o konu ile ilgili kaç tane telefon geldiğini tespit edeceğim. Saygılarımı sunuyorum.
.rar GÜNLÜK.rar (Dosya Boyutu: 342,27 KB | İndirme Sayısı: 27)
furkan, 28-03-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Son Düzenleme: 28/03/2009, 22:28, Düzenleyen: furkan.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da