Skip to main content

AccessTr.neT M.


Şifre Giriş Formunda Hata

Şifre Giriş Formunda Hata

Çözüldü #1
Merhabalar Şifre giriş formunda Açılan kutuda kullanıcı seçip şifre metin kutusuna şifreyi girdikten sonra Enter dediğimde Giriş butonu aktif hale geliyor. Burda 2 farklı senaryo oluşuyor. Eğer buton aktif hale geldikten sonra butona mousse ile tıklarsanız sorun yok giriş yapıyorsunuz, fakat eğer tıklama yerine enter derseniz program askıda kalıyor. Bu durumu nasıl engelleyebilirim Enter ile de giriş yapılabilir hale nasıl getirebilirim.
[Resim: do.php?imgf=154548208205671.jpg]

.rar ISSE GROUP ŞİFRE.rar (Dosya Boyutu: 273,93 KB | İndirme Sayısı: 6)
Access Çekirgesi 
[Resim: img-cray.gif]


Cevapla
#2
Sekme dizinlerinin sırasını değiştirebilirsiniz. Şifre ekranında Giriş için 6 Kapat için 5 sırasını değiştirin. En basit çözüm budur. Aslında programın askıda kalmasının nedeni şifreden sonra başka bir objeye odaklanmasıdır. Ayrıca şifreyi doğru girdiğinde insan neden tekrar GİRİŞ'e bassın ki. Şifreyi doğru yazdığınızı kontrol eden kodu Giriş düğmesinin koduyla değiştirin. Böylece şifreyi doğru giren ödüllendirilip direk ana menüye gelsin. Yanlış girildiğinde ise başa dönülsün. Daha mantıklı değil mi? Program dediğin kullanıcıyı düşünecek Img-grin) İnceleyin bakın.

.rar ISSE GROUP ŞİFRE.rar (Dosya Boyutu: 257,87 KB | İndirme Sayısı: 6)
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
...........
#3
(22/12/2018 17:38)mehmetdemiral Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sekme dizinlerinin sırasını değiştirebilirsiniz. Şifre ekranında Giriş için 6 Kapat için 5 sırasını değiştirin. En basit çözüm budur. Aslında programın askıda kalmasının nedeni şifreden sonra başka bir objeye odaklanmasıdır. Ayrıca şifreyi doğru girdiğinde insan neden tekrar GİRİŞ'e bassın ki. Şifreyi doğru yazdığınızı kontrol eden kodu Giriş düğmesinin koduyla değiştirin. Böylece şifreyi doğru giren ödüllendirilip direk ana menüye gelsin. Yanlış girildiğinde ise başa dönülsün. Daha mantıklı değil mi? Program dediğin kullanıcıyı düşünecek Img-grin) İnceleyin bakın.
En Basit Çözümü uyguladım Mehmet bey ( Gönderdiğiniz dosyada program açılırken yada açılankutudan kullanıcı seçtiğinizde arka planda bir görünüp kaybolan pencereler çıkıyordu ana ekranımda da tarih ve saat bozulmuş bu yüzden kolaya kaçtım ) ben bunu niye düşünemedim diye de hayıflandım. Kodlar zaten tanıdık gelmiştir sanırımImg-grin Daha önce ödüllendirmeyi düşünmemişsiniz ama yaş benim gibi kemale erince kullanıcıyı düşünmeye başlamışsınız.Img-grinImg-grinImg-grin şaka bir yana İlgilendiğiniz için çok teşekkürler sağolun. Bu site sayesinde hergün yeni bir şey öğreniyorum.

Access Çekirgesi 
[Resim: img-cray.gif]


Cevapla
#4
Kodlar benim evet. Hatırladım gibi. Ama öğretmek amacıyla yaptığım şeylerin çoğunu ben uygulamıyorum. O yüzden daha pratik olsun diye öyle önerdim. Bu arada dediğiniz türden hatalar bende oluşmadı. Arkada açılan pencereler falan... İlginç.

İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
...........
#5
(22/12/2018 21:47)mehmetdemiral Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kodlar benim evet. Hatırladım gibi. Ama öğretmek amacıyla yaptığım şeylerin çoğunu ben uygulamıyorum. O yüzden daha pratik olsun diye öyle önerdim. Bu arada dediğiniz türden hatalar bende oluşmadı. Arkada açılan pencereler falan... İlginç.
Mehmet Bey size özelden mesaj atmıştım 15-20 gün önce okudunuz mu acaba ?

Access Çekirgesi 
[Resim: img-cray.gif]


Cevapla
#6
Sanırım sitede güncelleme olunca silinmiş olabilir. Maalesef okumadım. Konu neydi ki?

İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
...........

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da