Skip to main content

AccessTr.neT


Silinen Alan Parametresi

Silinen Alan Parametresi

Çözüldü #1
Tabloda fazla alan olduğu uyarısı aldım. Dolayısı ile 3-4 alan sildim. Silmiş olduğum alanlar sekmeli bir form üzerinde idi. Sonra onlarıda sildim. Ama formu açarken silinen alanlara ait parametre değeri gir uyarısı veriyor. Silmiş olduğum alanlardan birini tekrar tabloya ekledim. Sonra forma ekledim. Eklediğim alanla ilgili uyarı gitti. Bu sefer önce formdan sildim sonra sekme denetimi bulunan formdan sildim sonra alandan sildim. Yine form açılırken parametre uyarısı geldi. Bu sorunu nasıl çözebilirim.
Cevapla
#2
(17/10/2020, 00:47)fenerli6774 yazdı: Tabloda fazla alan olduğu uyarısı aldım. Dolayısı ile 3-4 alan sildim. Silmiş olduğum alanlar sekmeli bir form üzerinde idi. Sonra onlarıda sildim. Ama formu açarken silinen alanlara ait parametre değeri gir uyarısı veriyor. Silmiş olduğum alanlardan birini tekrar tabloya ekledim. Sonra forma ekledim. Eklediğim alanla ilgili uyarı gitti. Bu sefer önce formdan sildim sonra sekme denetimi bulunan formdan sildim sonra alandan sildim. Yine form açılırken parametre uyarısı geldi. Bu sorunu nasıl çözebilirim.
Merhaba sıkıştır onar olayını bir deneyin bence.Olmazsa bende bilmiyorum.
Cevapla
#3
Onu denedim. Teşekkür ederim.
Cevapla
#4
Form/altform/liste kutusu/ acilir kutu/sorgu .... hepsinin veri kaynağını kontrol ettiniz mi?
Cevapla
#5
Formunuzun veri kaynağında sorgu kullanıyorsunuz parametre değeri sorduğuna göre. Tabloda kaldırdığınız alanlar sorgu içinde bulunduğu sürece bu hatayı alırsınız. Formunuzun veri kaynağını düzenleyin, sorgudan da ilgili alanları kaldırın veya bu alanları yeni bir tabloya eklediyseniz bu tabloyu da sorgunuza ekleyin.
Cevapla
#6
Bir Tablom var. Boş bir form oluşturdum. Bu formun içine direkt tablodan üç alan ekledim. Listekutusu sorgusu ekledim (Ama bu sorguda silinen alanlar zaten yoktu.) Formun altına SekmeDENETİMİ ekledim. Sekme denetiminede eklediğim alanları direkt sorgudan ekledim.
Ama yinede bütün sorgularıma baktım.
Sorun çözülmedi
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task