Skip to main content

AccessTr.neT


Son Satır Excel Vba

Son Satır Excel Vba

Çözüldü #1
iyi akşamlar accesstr.net ailesi 
paylaşmış olduğum ekte bazı textboxlar var aynı isimli...ve bu verileri kaydet butonu ile başka bir sayfaya gönderiyorum .
misal formda görünen kasa daralı dara net fire fiyat tutar bunlardan 8 tane var sadece ilki dolu olunca bir sıkıntı yok ama 2 veya daha fazla bölüm dolu olunca son satır hep en son dolu olan yer kaydediliyor.
mesela 8 bölümde dolu olunca verinin gönderildiği yere alta alta sekiz yeni satır eklenmesi gerekiyor ama son kutucuğu ekleyebiliyorum sadece.
bu sorunu nasıl çözebilirim.
umarım sorunu anlatabilmişimdir.
yardımlarınız için şimdiden teşekkürlerrr
Cevapla
#2
Sizi daha önce de sorularda örnek eklemenin zorunlu olduğu, sorunuzu ne yapmak istediğinizi ne yapamadığınızı açık net ifade ederek iletmeniz gerektiği noktasında uyardık.
Örneğinizi ekleyerek sorunuzu paylaşın yardımcı olmaya çalışalım vahiy ile gelmiyor bize yapmak istedikleriniz veya kodlarınız.
Sizi konularınızın açılışı örnek veya soru içeriğiniz ile ilgili olarak tekrar uyarmayacağım doğrudan engelleyeceğim erişiminizi bilginiz olsun.
Cevapla
#3
(26/03/2024, 21:18)atoykan yazdı: Sizi daha önce de sorularda örnek eklemenin zorunlu olduğu, sorunuzu ne yapmak istediğinizi ne yapamadığınızı açık net ifade ederek iletmeniz gerektiği noktasında uyardık.
Örneğinizi ekleyerek sorunuzu paylaşın yardımcı olmaya çalışalım vahiy ile gelmiyor bize yapmak istedikleriniz veya kodlarınız.
Sizi konularınızın açılışı örnek veya soru içeriğiniz ile ilgili olarak tekrar uyarmayacağım doğrudan engelleyeceğim erişiminizi bilginiz ols

İYİ AKŞAMLAR... İYİ ÇALIŞMALAR...
örneğimi ekledim. yapmak istediğim bir formdan 3 farklı sayfaya veri girişi yapmaktır. 1. sayfa müşteri sayfası 2. sayfa a firması sayfası 3. sayfa ise b firması sayfası
girişimi FORMURUNGIRIS formundan yapmaktayım. formum 8 aynı(kasa-daralı-dara-fire-net-fiyat-tutar) bölümden oluşuyor
müşteri sayfası 8 bölümüde kapsayabilir
a firması 1-4. bölümler arasındaki verileri alacak
b firması ise 5-8. bölümdeki verileri alacak
ama yapamadığım kısım ise 1den fazla bölüm dolu olduğunda bu 3 sayfayada ssadece son dolu olan bölümün verileri gidiyor
mesela 1. bölüm 2. bölüm ve 5. bölümde veri var bu 3 sayfaya sadece 5. bölümün verileri gidiyor 1 ve 2 . bölüm verileri gitmiyor son satırdan kaynaklı bir sorun olduğundan 
bu sorunu nasıl çözebilirim.
iyi çalışmalar dilerim.
yardım için şimdiden teşekkürler
(anlamadığınız veya benim anlatamadığım bir nokta var ise lütfen belirtiniz...)
.rar DENEME.rar (Dosya Boyutu: 73,78 KB | İndirme Sayısı: 1)
Cevapla
#4
Kayıt yaparken 1. bölüm için sonsatırı bulup kayıt ediyorsunuz ve 2. bölüme geçerken aynı satır değerini kullanmaya devam ediyorsunuz dolayısı ile sürekli veriler aynı satıra yazılıyor.
Ya kodunuzu sonsatırı dinamik olarak belirleyecek şekilde revize edeceksiniz ya da 2. bölümden itibaren her bölümün başına
sonsatır1 = sonsatır1 + 1
kodunu ekleyerek son satır sayısını 1 arttıp bölümü bir sonraki boş satıra kayıt ettireceksiniz.
Cevapla
#5
teşekkürlerrr .... konuyu taşıyabilirsinizz..
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task