Skip to main content

AccessTr.neT


sorgu eksik metin

sorgu eksik metin

#1
Ekteki dosyamda 2 adet tablom ve 1 adet sorgum var. Sorgum bilgiler tablosu ile takvim tablosundan ilgili veriyi seçmeye yarıyor. Ancak sorguyu çalıştırdığımda sorgumun ifade1 sütununa bilgiler kısmındaki [1],[2],...[7] alanlarından metinler sorgunun ifade1 sütununa eksik geliyor. Yani ifade1 içi
"Serpantin tankının,Radyatör borularının sızdırmazlık kontrolü ve temizliği yapılacak. Soğutma sistemi borular ve vanalarının sızdırmazlık kontrolleri yapılacaktır. Yağ sirkülasyon pompasının salmastra, fan ve gövde kontrolleri yapılacaktır. Bağlantı civatalarının ve borularının kontrolleri yapılacak. Trafo yangın söndürme sisteminin vanalarının ve filtrenin temizliği ve kontrolü yapılacak. Trafo yangın söndürme sistemi fiskiyeleri temizlenecek." olması gerekirken,
"""Serpantin tankının,Radyatör borularının sızdırmazlık kontrolü ve temizliği yapılacak. Soğutma sistemi borular ve vanalarının sızdırmazlık kontrolleri yapılacaktır.Yağ sirkülasyon pompasının salmastra, fan ve gövde kontrolleri yapılacaktır. Bağlantı civatalarının ve borularının kontrolleri yapılacak.Trafo yangın söndürme sisteminin vanalarının ve""" olarak çıkıyor.
Sorgularda sütun başına düşecek karakter sayısı sınırlımıdır? Metni sorguda nasıl tam çıkarabilirim.
.rar dosya.rar (Dosya Boyutu: 176,71 KB | İndirme Sayısı: 22)
Cevapla
#2
Ekranınızda o kadar görülüyor. Verinin tamamı gelmektedir. Eğer sorguyu çalıştırıp içine tıklar ve klavyenin sağ-sol tuşlarıyla ilerlerseniz verinin hepsinin geldiğini görebilirsiniz. Ya da sorgudan gelen veriyi bir formda bir metin kutusunda görüntüleyin.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
#3
Sayın aliyorga,

Sayın mehmetdemiral bey’in de belirttikleri üzere,bilgilerde ve gösterilmesinde bir sorun yok.

Eğer gerçekleştirmeyi düşündüğünüz uygulama tabloda yer alan 1,2,3,…7 alan içeriklerini bir formda madde madde göstermekse,ayrı belirtilebilir.fakat,değilse;o zaman;bütün bu 7 alanı tek alan olarak oluşturup,sayın mehmetdemiral bey’in de belirttikleri gibi bir formda tek bir metin kutusu içerisinde göstermeniz yeterlidir.böylece,hem gereksiz alan tasnifinden hem de performansı yorma anlamında bu durumlardan kazanım elde etmiş olursunuz.

EK’te,uygulamanız üzerinden hareketle madde madde olacak şekilde form üzerinde bu bilgilerin gösterilmesini sağlayan örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.bilgilerinize.

İyi çalışmalar,
Saygılar.
.rar Database5-ATOZ.rar (Dosya Boyutu: 96,78 KB | İndirme Sayısı: 14)
Herkes,kendisinin AR-GE'cisidir...


Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da