Skip to main content

AccessTr.neT


Sorguda boş alanlar listelenmiyor

Sorguda boş alanlar listelenmiyor

Çözüldü #1
Merhabalar,

Stok isminde bir tablom var. Tablodaki verilerden boş bıraktığım kısım sorguya gelmiyor. Her alan dolu olunca sorgu çalışıyor. Forumda bazı örnekler var ama hepsi sayı üzerine, boş ise 0 gönder gibi. ben stok kartlarıma özel kod yada türü tanımlaması yapmaz isem tüm kartlarım gelsin istiyorum.
.rar raham.rar (Dosya Boyutu: 34,99 KB | İndirme Sayısı: 2)
Cevapla
Çözüldü #2
frm_STOK Formunuzu örneğinize eklememişsiniz. Ayrıca ISLEMLER_TBL tablonuzdaki tüm kayıtlarımı, yoksa STOK_TBL tablonuzdaki tüm verileri mi görmek istiyorsunuz? sorunuzu biraz detaylandırırmısınız?
Cevapla
Çözüldü #3
Sorguda değerler oluşuyor bende bu değerleri filtreleyecek rapor alıyorum. Stok tablosunda her stok için tür ve özel kod verirsem her şey normal çalışıyor. Örneğimde Stok-3 her alan dolu olduğu için geliyor. Diğerleri de boşta olsa sorguda gelsin istiyorum.
.rar raham1.rar (Dosya Boyutu: 46,14 KB | İndirme Sayısı: 4)
Son Düzenleme: 16/12/2012, 15:59, Düzenleyen: raham.
Cevapla
Çözüldü #4
srg_STOK isimli sorgunuzun Sql ini aşağıdaki ile değiştirerek deneyin.

SELECT ISLEMLER_TBL.HRKID, ISLEMLER_TBL.ALISID, ISLEMLER_TBL.SATISID, STOK_TBL.STOK, STOK_TBL.STOKTUR, STOK_TBL.STOKOZELKOD, ISLEMLER_TBL.MIKTARG, ISLEMLER_TBL.MIKTARC, ISLEMLER_TBL.FIYAT, [MIKTARG]*[FIYAT] AS fiyatG, [MIKTARC]*[FIYAT] AS fiyatC, ISLEMLER_TBL.HIZMET, ISLEMLER_TBL.DOVIZ
FROM STOK_TBL LEFT JOIN ISLEMLER_TBL ON STOK_TBL.STOKID = ISLEMLER_TBL.STOK
WHERE (((STOK_TBL.STOK) Like "*" & [FORMLAR]![frm_RAPOR]![STOK] & "*") AND ((STOK_TBL.STOKTUR) Like "*" & [FORMLAR]![frm_RAPOR]![STOKTUR] & "*") AND ((STOK_TBL.STOKOZELKOD) Like "*" & [FORMLAR]![frm_RAPOR]![OZELKOD] & "*"));
Cevapla
Çözüldü #5
İlginiz için teşekkürler. Maalesef bir değişiklik yok

Daha anlaşılır olması için form ve rapor ekledim örneğime.
Hiç bir filtre gönderilmez ise tümü gelmiyor.

Bu örnekteki sorgu sizin gönderdiğiniz.
.rar raham2.rar (Dosya Boyutu: 55,6 KB | İndirme Sayısı: 9)
Cevapla
Çözüldü #6
tam inceleyemedim ama. tablolarınızda sorun var gibi geldi. metin alanları ile sayı alanlarını ilişkilendirme yapmışsınız. öncelikle tablolarınızda ilişki var. ve buna karşılık sorgu ile ters ilişki oluşturmaya çalışıyorsunuz. bu yüzden bu sistem ile yapmanız zor olacaktır. dikkatinizi çektimi bilmiyorum STOK_TBL sorguda hep BİRE oluyor. buna benzer konularda söylediğim gibi tablolarda ilişki kullanmayın. ilişkileri sadece sorgu ve formların satır kaynaklarında kullanır iseniz daha iyi olur. kırmızı yazı ile yazılı olan şahsi düşüncemdir bağlayıcı değildir.
POWER 'un Çekirgesi :=)
ozguryasin, 23-09-2009 tarihinden beri AccessTr.neT AİLESİ üyesidir.
Access'i Profesyonel Şekilde Öğrenmek İçin https://www.accesstr.net Ailesi Yeter. alkis


Site Kurallarını sorularınızın hızlı cevaplanması için kesinlikle okuyunuz.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da