Skip to main content

AccessTr.neT


Sorumluluk Sahası Belirleme

Sorumluluk Sahası Belirleme

Çözüldü #1
Merhaba arkadaşalar.
Bir personele bir ilin belli ilçelerini sorumlu olarak atayabileceğim bir örnek aradım.
Örneğin A şahsına ben Ankara'nın Altındağ - Keçiören-Mamak gibi sorumluluk alanı belirleyeyim.
B şahsına da Sincan - Etimesgut belirleyebileyim. Dolayısıyla bir sipariş girdiğimde doğrudan daha önceden belirlediğim kişiye görev gibi düşecek. Mümkünse örnek varsa inceleyebileceğim paylaşırsanız sevinirim.
Saygılarımla.
Cevapla
#2
Personelin bilgilerinin kayıtlı olduğu tablo ile ilçeleri ilişkilendirirseniz (örneğin ilçe adı - ilçe id - yetkili personel idgibi bir tablo yapısı ile) yapmak istediğiniz çalışmanın işleyişine göre ilçeler ile ilgili kayıt işlemleri yapıldığında veya rapor alındığında ilgili personel bilgileri otomatik olarak işlenir veya personel sadece yetkili olduğu ilçe kayıtlarını görüntüleyebilir vs vs şeklinde senaryolar olabilir. Buna ilişkin spesifik bir örnek var mı sitede araştırın bir zahmet, tablo ilişkileri ve veri filtreleme ile ilgili konuları da inceleyebilirsiniz. Ancak bu minvalde araştırma ve çalışmayı bir zahmet siz yapacaksınız biz size şu örnek var alın inceleyin diyemeyiz. Çalışmanız, örneğiniz var ise takıldığınız nokta ile ilgili örneğiniz ile net bir soru iletin yardımcı olmaya çalışalım.
Cevapla
#3
Değerlendirmeniz için teşekkürler. İnanın konuyu açarken ozanakkaya beyin makalesini okuyarak açtım. Sonuçta kendimi başka konuların içinde buldum." Youtube da arifin golünden nerelere giden" vatandaşa döndüm.Img-grin İl ilçede mantığını inceledim. Orada ilçeleri Tikleme yöntemiyle seçme görevlendirme yapılabilir mi diye araştırmalarım devam ediyor. Çalışmayı henüz şekillendiremedim. Sadece varsa örnekleri bir fikir versin amacıyla araştırmalarıma devam ediyorum. Saygılarımla a
Cevapla
#4
Merhaba
Sizn yaptıgınız bir çalışma,örnek varmı varsa oldugu kadarıyla ekleyin onun üzreinden cevaplara devam edelim.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task