Skip to main content

AccessTr.neT


sql-form açılma problemi

sql-form açılma problemi

Çözüldü #1
Ekte bir Access dosyası var. Burada f1 formu çalıştırıldığında form Access tabloları ile bağlı iken çok kolay açılıyor. (Yani sorgular hızlı çalışıyor) Tabloları Sql üzerine atıp oradan bağlayarak çalıştırdığımız vakit Aynı formun açılması için 2-3 dakika arası süren bir zaman geçiyor. f1 formu açılırken veya üzerindeki tazele butonu tıklandığında hafta_sorgu1,hafta_sorgu2............hafta_7 sorgularını tek tek çalıştırıp verileri getiriyor. Buradaki tabloları Sql e atıp oradan bağlandığımda f1 formum hızlı bir şekilde açılmasını sağlayacak bir yol var mıdır? Yoksa Access burada hep yetersiz mi kalacak? İlginize şimdiden teşekkür ederim.
.rar Database31.rar (Dosya Boyutu: 307,78 KB | İndirme Sayısı: 8)
Cevapla
#2
Merhaba bence accesin yetersizliğinden ziyade ,yaptığınız işlemin daha kısa ve pratik yolları olmalı bunu araştırın derim,bu hali ile baya karışık görünüyor
Cevapla
#3
Celoyce nin yorumundan hareketle, formu tekrar sıfırdan düzenleyince problem hal oldu gibi. İlk hazırladığım form sebebini bilmediğim nedenlerden dolayı çok çok geç açılıyordu. Tekrar düzenleyince işlem tamam oldu.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da