Skip to main content

AccessTr.neT


Stok Listesi Hk.

Stok Listesi Hk.

#1
EK'te ki dosyanın STOK tablosunda detaylı açıklama vardır. hesaplama yapılması gerekiyor. yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. veri girişi yapılmıştır. kusura bakmayın. ilk kez paylaşım yapıyorum. iyi çalışmalar
.rar STOK.rar (Dosya Boyutu: 62,59 KB | İndirme Sayısı: 27)
Son Düzenleme: 13/11/2014, 23:07, Düzenleyen: Ümit Ateş.
Cevapla
#2
Önce veri girişlerini yapın daha sonrada sonuç tablosunu hazırlayın daha çabuk yardım alırsınız.

Size yardım edecek kişiler aynı zamanda veri girmesin ve yaptığı işin sonucuyla sizin yaptığınız sonuç aynımı karşılaştırsın.
Please return your positive or negative ...
Cevapla
#3
Sayın ümit ateş,

Öncelikle,uygulamanız incelendiğinde;aşağıdaki hususları belirterek tavsiye niteliğinde açıklamalarda bulunmak ve bu tavsiyeler ışığında uygulamanızı tekrar oluşturmanız gerektiğine size bilgilendirmede bulunarak yardımcı olmak gerekmektedir.çünkü; uygulamanızı bu tavsiyeler neticesinde tekrar oluşturduğunuz takdirde (bu talebiniz ya da bundan sonraki olabilecek taleplerinize dair sağlam bir temel hazırlamak anlamında olması ve hazır daha bu taleplerinizin başlangıcında olduğunuz için),sonraki aşamalarda rahat,verimli ve kodlamalarda veya denetimlerde doğabilecek sorunları aza indirgeme açısından başarılı şekilde kullanabilmenize imkan sağlamış olursunuz.aynı zamanda,katılımcılar tarafından size daha katkılı yardımcı bilgilendirmeler ya da gerektiğinde örnek uygulamaların eklenmesine imkan sağlayabilirsiniz.daha sağlıklı bir ilerleme kaydedebilirsiniz.

elbette ki bunlar sadece tavsiye niteliğindedir.benimseme ve uygulamaya alma sizin takdirinizdedir.size,yardımcı olunabilmesi için,bunları uygulamanızın gerektiği görülmüştür.

TAVSİYELER
1)      Tablo,tablo alan adları,form,sorgu,rapor oluştururken lütfen,Türkçe karakterler kullanmayınız.bu tanımlamaları,sadece form üzerindeki denetimlerin etiket (label) olarak kullandığınız denetimlerde kullanmaya özen gösteriniz.

2)      Bu tanımlamalarda lütfen,aralarda BOŞLUK bırakmayınız.bunun yerine, (_) alt tire işareti kullanınız (ad_soyad gibi).

3)      Bu tanımlamalarda lütfen,büyük harf kullanmayınız.(MİKTAR gibi).

4)      Tablolarınızdaki alanlarınızı doğru veri türleri ile oluşturunuz. (adet ya da miktar alanını METİN olarak değil de SAYI olarak kullanmayı özen göstermek gibi).

5)      Tablo ilişkilendirmelerini doğru yapılandırmalar ile oluşturmayı deneyiniz.(tablolar arasında,id alanları ile ilişkilendirmeye özen gösteriniz).

6)      Açtığınız konuya dair sorularınızı,yaptığınız gibi tablo içeriklerinde belirtmeyiniz.bunun yerine,ya konunuz içerisinde gerekirse resimli olarak yazı ile sorunuz ya da  ayrı bir notepad veya metin dosyasında belirtiniz.

bilgilerinize.
İyi çalışmalar,
Saygılar.
Herkes,kendisinin AR-GE'cisidir...


Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da