Skip to main content

AccessTr.neT


Subscript Hatası

Subscript Hatası

Çözüldü #1
Merhaba,
Forumda çokça okudum ama hiçbiri sanırım bana uymuyor. Herhangi bir kod kullanmıyorum. Sadece Access'te var olan Dış Veri sekmesindeki Excel'den veri al butonuna basıp ilgili Excel dosyası içindeki verileri Access tabloma aktarmak istiyorum. Hepsi bu. Veri uyuşmazlığı yok, her şey normal. Anormal olansa sistem bazen hatasız bir şekilde bu verileri alırken bazen de "Subscript out of Range" hatası ile aynı veriyi almıyor. Bu çok saçma değil mi? Veriyi ya alırsın ya da almazsın...Bazen alıp bazen almamak??
Cevapla
#2
Veri miktarı aynı mi?
Aşağıdaki bağlantıda hatanın oluşmasına sebep olan çesitli durumlar listelenmiş:
https://answers.microsoft.com/en-us/offi...a22e19e567
Hesaplanmış alan
sütun başlıklarında rezerv kelime bulundurma
gibi durumlardan bahsediyor
Cevapla
#3
Merhaba,
Evet veri miktarı aynı. Hesaplanmış alanım da yok. Sütun başlıklarında rezerv kelime de yok. Sütun başlıklarım NO, AD, SOYAD. 3 adet...Şimdi şöyle bir durum oldu;Yeni denedim, Access'i aç kapa yapınca düzeliyor, verileri alıyor. Ancak bir sonraki aşamada yine aynı hatayı alıyorum. Tekrar Access'i aç-kapa yapınca yine düzeliyor..
Cevapla
#4
Selamlar,

Bu konuya bir açıklık getirilemedi sanırım. Var mı bu soruna bir çözüm? Ya da aynı sıkıntıyı yaşayanlar? Tşk.
Cevapla
#5
Sorun belki de ofis programınızdadır?
Sterseniz Çalışmanızı ekleyin, inceleyelim
Cevapla
#6
Merhaba,
Konu çalışmamla ilgili değil. Çünkü çalışmadan ayrıca bir Access dosyası oluşturdum. Sırf bu veri aktarımına ilişkin. 2 tane Excel dosyam var masaüstünde. Dosya 1-->Okuldaki öğrencileri içeriyor (yaklaşık 600 kişi) Dosya2 --> Öğretmenleri içeriyor (yaklaşık 50 kişi) . Eğer önce öğrencileri Access te Tablo1'e aktarıp sonra öğretmenleri Tablo2 ye aktarırsam sorun yok. Ama önce öğretmenleri Tablo2 ye aktarırsam ve sonra öğrencileri Tablo1'e aktarırsam bu hatayı alıyorum. Yani "Subscript out of Range" hatası. Bu hatayı aldıktan sonra Access'i aç-kapa yaparsam ilgili verileri problemsizce tabloma aktarabiliyorum. Yani tuhaf...600 kişilik öğrenci ve 50 kişilik öğretmen listesini paylaşamıyorum maalesef. Ama o dosyalar standart Excel yani, onlada problem vardır diye düşündüm, başka Excel dosyalarına aktardım yine aynı sıkıntı...
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da