Skip to main content

AccessTr.neT


Sürekli Form yeni satır ekleme

Sürekli Form yeni satır ekleme

Çözüldü #1
Merhaba;

Ekteki sürekli formda kayıt kaynağı olmadan ilk satıra veri girişi yaptığımda alta otomatik boş satır eklemiyor. Kayıt kaynağı eklediğim zaman otomatik boş satır ekliyor. Kayıt kaynağı olmadan otomatik boş satır eklemesini nasıl sağlayabilirim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Saygılarımla..
.rar çalışma.rar (Dosya Boyutu: 43,39 KB | İndirme Sayısı: 5)
Cevapla
#2
Formunuz formunuz ilişkisizse siz bir sorgu çalıştırmadığınız sürece hiçbir tabloda işlem yapmaz yani ilişkisiz formda alanları güncellenir ve form kapatıldığında tüm veriler temizlenir. Bu nedenle tabloda işlem yapar gibi yeni kayıda yönelik boş satır verisini getirmez.
Cevapla
#3
Sayın atoykan;

Öncelikle alakanız ve cevabınız için çok teşekkür ederim.

Çözüm olarak tablonun kayıt kaynağını sorgudan mı almam gerekiyor?
Cevapla
#4
Sorgu veya tablo olması gerekir.
Cevapla
#5
Sayın atoykan konuyu uzatmak istemiyorum ama söylediğinizi denedim. "Teklifler tablosunda ilgili kayıtlar olması gerektiğinden kayıt ekleyemez veya değiştiremezsiniz" hatasını alıyorum. Konuya açıklık getirmek adına, sürekli forma kayıt kaynağı eklediğim zaman evet dediğiniz gibi yeni boş satır ekliyor lakin ikinci eklediğim satırda "Teklifler tablosunda ilgili kayıtlar olması gerektiğinden kayıt ekleyemez veya değiştiremezsiniz" hatasını veriyor.
Son Düzenleme: 13/10/2023, 10:02, Düzenleyen: ttahir. (Sebep: Dosya ekleyecek şekilde yazmıştım. Dosya ekleyemediğim için yazıyı düzelttim.)
Cevapla
#6
Access te ilişkili tablolarda formlara kayıt kaynağı eklediğimiz zaman sorunsuz çalışıyor. Lakin sıkıntı şu şekilde;
Kayıt kaynağı olan formlarda metin kutusunda değişiklik yapar yapmaz veri tabanına kayıt yapıyor. Böyle olunca gereksiz boş kayılar oluşuyor.
Bunun önüne geçmek için daha doğrusu sorunun çözümünü bilmediğim için, İlişkisiz formlar oluşturdum. Kayıları Vba kodları ile yazdım. Yani aslında çözmek istediğim sorun bu.
Alakanız için teşekkür ederim.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task