Skip to main content

AccessTr.neT


Sürekli Formda Yeni Kayıt Üstte Olsun

Sürekli Formda Yeni Kayıt Üstte Olsun

Çözüldü #1
Hayırlı akşamlar arkadaşlar. Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Tablo1 formunda sürekli formla işlem yapıyorum. Kayıtlar çoğalınca yeni kayıt alt kısımda kalıyor. Yeni kayıt hep üst kısımda olsun istiyorum. Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var. Teşekkür ederim.
.rar hegu_2021.rar (Dosya Boyutu: 83,81 KB | İndirme Sayısı: 7)
Cevapla
#2
Formunuzu son kayıt üstte sıralatmak için Order By (Sıralama Öğesi) özelliğinde sıralamak istediğiniz alana göre belirletip sonuna DESC eklerseniz son girdiğiniz kayıtlar en üstte görünür. Yeni kayıt satırınn en üstte olması için ise bir özellik yoktur bunun için biraz hile yapmak gerekir.
  1. Yeni kayıt eklemek için formun üzerine kayıt eklemek istediğiniz alanlar için textboxlar ekleyerek bir buton ile tablonuza kaydedebilirsiniz.
  2. Tablonuza bir alan ekleyip bu alanı tarih/saat olarak belirleyerek form sıralamanızı bu alana göre DESC olarak ayarladıktan sonra, yeni kayıt oluşturmak için formunuza bir buton ekleyerek her yeni kayıt dediğinizde bu alana Now() değerini kaydedip formunuzu requery ederseniz eklediğiniz yeni kayıt en üstte görüntülenir ilgili doldurmak istediğiniz alanlarınızı güncelleyebilirsiniz.
Cevapla
#3
Bilgiler için teşekkür ederim sayın atoykan bey. Benim örnek üzerinde uygulama şansın var mı.
Cevapla
#4
Çok acil değilse gece bakabilirim gün içinde fazlaca yoğunum ne yazıkki
Cevapla
#5
beklerim. teşekkür ederim.
Cevapla
#6
Sayın @hegu örneğinizde sürekli form değil datasheet kullanmışsınız. Sürekli form kullanmamanızın özel bir nedeni var mıdır?
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task