Skip to main content

AccessTr.neT


Süzme Kriterinin Biri Çalışmıyor.

Süzme Kriterinin Biri Çalışmıyor.

Çözüldü #1
Arkadaşlar hayırlı akşamlar ekte gönderdiğim örnekte ünvana göre süzme yapıyor fakat döneme göre yapmıyor. Bir türlü çözemedim. Dönemi seçtiğimde o döneme ait tüm hastalar gelecek fakat kurumu seçince sadece o kurumun hastaları gelecek.yardımlarınızı bekliyorum.teşekkür ederim.
.rar kurum.rar (Dosya Boyutu: 23,99 KB | İndirme Sayısı: 3)
Son Düzenleme: 11/02/2019, 23:33, Düzenleyen: hegu.
Cevapla
#2
aynı anda hen döneme hem de kuruma göre mi (alanlardan biri boşsa sadece dolu alana göre) süzecek?
Cevapla
#3
Halililyas bey dönemi seçince o döneme ait kurumların tamamı kurumu seçince de hem dönem hem de kurum gelmesi gerekiyor.
Cevapla
#4
sayın @hegu asıl sorun sorguda kullandığınız dönem kriterinin bağlandığı "donem" alanı, dönemi belirten açılır kutunun değil etiketinin ismi
sorgudaki kullandığınız [Forms]![Izin_Raporu]![DONEM]  kırmızı yazı etiketin adı, dönemi gösteren açılır kutunun adı ise "Açılan Kutu127"
Cevapla
#5
eğer açılır kutunun adını donem olarak değiştirip Sql kodunu da aşağıdaki ile değiştirirseniz sorun çıkmaz bence.

Kod
SELECT HASTALIS.SIRA, HASTALIS.[TC KIMLIK NO], HASTALIS.[ADI SOYADI], HASTALIS.[MUAYENE TAR], HASTALIS.[FATURA NO], HASTALIS.[FATURA TAR], HASTALIS.TOPLAM, HASTALIS.DONEMI, HASTALIS.[KURUM ADI], HASTALIS.[KURUM TURU]
FROM HASTALIS
WHERE (((HASTALIS.DONEMI) Like IIf(IsNull([Forms]![Izin_Raporu]![DONEM]),"*",[Forms]![Izin_Raporu]![DONEM])) AND ((HASTALIS.[KURUM ADI]) Like IIf(IsNull([Forms]![Izin_Raporu]![UNVAN]),"*",[Forms]![Izin_Raporu]![UNVAN])))
ORDER BY HASTALIS.[KURUM ADI];
Cevapla
#6
Sayın haliliyas bey emeğinize sağlık
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da