Skip to main content

AccessTr.neT


Tablo tasarımında tercih ettiğimiz karakter sayısının sorgu performansına etkisi

Tablo tasarımında tercih ettiğimiz karakter sayısının sorgu performansına etkisi

Çözüldü #1
Merhaba herkese,

Tablo tasarımlarımızda alanların karakter sayılarını belirlerken, kesin olarak örneğin maksimum 10 adet karakter içerecek bir alanın karakter sayısını 10 mu yapmalıyız yoksa 12-13 gibi biraz yukarısında mı? 

Bu soruyu sormamın nedeni, direk olarak max karakter sayısını net olarak vermemizin, biraz daha fazla pay bıraktığımız tasarıma göre daha az performanslı çalışması gibi bir söylenti kulağıma gelmiş olması.

Bununla ilgili doğru tasarım nasıl olmalı? 

Teşekkürler.
Son Düzenleme: 14/03/2021, 15:13, Düzenleyen: ODRSCH26.
Cevapla
#2
Belirleyeceğiniz karakter sınırlaması kullanılacak alan miktarını belirleyen faktördür. 10 karakter üzerinde kullanıma izin verilmeyecek ise sınırda bu olmalıdır. Karakter sınırına marj uygulanarak performans elde edilmesi şeklinde kulağınıza gelen söylenti için sadece şehir efsanesi denebilir.
Cevapla
#3
(14/03/2021, 16:18)atoykan yazdı: Belirleyeceğiniz karakter sınırlaması kullanılacak alan miktarını belirleyen faktördür. 10 karakter üzerinde kullanıma izin verilmeyecek ise sınırda bu olmalıdır. Karakter sınırına marj uygulanarak performans elde edilmesi şeklinde kulağınıza gelen söylenti için sadece şehir efsanesi denebilir.
CEvap için teşekkürler
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task