Skip to main content

AccessTr.neT


Tablo veya Form yürüyen bakiye YARDIM

aliburakdogan
aliburakdogan
4
1620

Tablo veya Form yürüyen bakiye YARDIM

Çözüldü #1
Arkadaşlar merhaba, foruma yeni üye oldum.
Sizlere yürüyen bakiye ile ilgili bir soru sormak istiyorum.
Yürüyen bakiyeyi uzun zamandır araştırıyorum ama maalesef yamadım. Aşağıda eklediğim Access dosyasında bir tablo bulunmaktadır. Tablodaki verileri el ile girmiş bulunmaktayım. Acaba tabloda veya formda yürüyen bakiyeyi nasıl yapabilirim?

toplambakiye=topla(uruntutari-alinanodeme)

ben bu şekilde tümünü bulabiliyorum yani 10 kayıt girsem de 10 satır ürün tutarını ve alınan ödemeyi alan alan toplayıp toplam değeri birbirinden çıkartıyor. Benim bunu sanırım Dsum ile her satırdaki kayıt için yürüyen bakiye şeklinde yapmam gerekiyor. Yardımcı olursanız çok teşekkür ederim.
.rar AA.rar (Dosya Boyutu: 18,36 KB | İndirme Sayısı: 14)
Son Düzenleme: 06/04/2015, 18:52, Düzenleyen: aliburakdogan.
Cevapla
#2
sayın aliburakdogan,


öncelikle hoş geldiniz ve temennimiz o ki,sitede var olduğunuz süreç boyunca hem sorunlarınızın çözümlerini elde edersiniz hem de kendinizi geliştirme ve yetiştirme konusunda ilerleme kaydederek öğrenme sürecinizi daha iyi konumlara getirirsiniz.

Site Kuralları sayfasında yazılı hususları incelemenizi ve burada ifade edilen hususlara dair riayet etmenizi tavsiye etmekle birlikte,site içerisindeki arama sayfasında yürüyen bakiye yazmak sureti ile elde edeceğiniz konulardaki bilgilendirmeleri ve örnekleri incelemeniz yerinde olacaktır,fikir vermesi ve denemelerde bulunma girişiminiz üzerine.

denemeleriniz sonucunda danışmak istediğiniz durumları,hataları,sorunları yine konunuzda gerek ekran görüntüleri ile ve gerekse de sorun ya da hata ileti tanımlamalarını yazarak paylaşımda bulunabilirsiniz.katılımcılar tarafından gerekli bilgi ya da örnek paylaşımları da sunulması muhtemeldir.bilginize.

iyi çalışmalar,
saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...


Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Cevapla
#3
atoz112 yazdıkların için çok teşekkür ederim. Sitedeki örnekleri konu açmadan önce yeterince aradım ve inceledim ama yapılan formülleri anlayamadım. Yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkür ederim.
Cevapla
#4
Örnek uygulamanızda bulunan AA isimli tablodaki sayı ve para birimi alanlarının varsayılan değeri 0 olarak düzenlendi, BB isimli tabloda değişiklik yapılmadı,

"srg_yuruyenAA" ve "srg_yuruyenBB" isimli sorgulara "toplam" alanı eklendi.

İnceleyip bildirimde bulununuz.
.rar AAsld.rar (Dosya Boyutu: 25,02 KB | İndirme Sayısı: 26)
Cevapla
#5
ozanakkaya yardımlarınız için çok teşekkür ederim, kendimi geliştirmek için faydalı oldu sağolun.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task