Skip to main content

AccessTr.neT


Tablolar Arası İlişki Kurma

Tablolar Arası İlişki Kurma

Çözüldü #1
kolay gelsin arkadaşlar. Büyükbaş Kurbanlık satışı için bir program yapmaya niyetlendim ama tablolar arası ilişki kurmayı beceremedim. 
uyumsuz veri türü hatası veriyor. yardımcı olabilirseniz sevinirim...
Yapmak istediğim şeyi aşağıdaki resimde anlatmaya çalıştım.

[Resim: pbOg0n.png]
.rar karaca10kurbanlik.rar (Dosya Boyutu: 31,45 KB | İndirme Sayısı: 5)
Cevapla
#2
Merhaba, öncelikle Yapılmaması Gereken Ölümcül HatalarURL'ye Git konusunu inceleyerek başlayın. Uygulamanızda, ileride sorun çıkarabilecek hatalar var.

ODEMELER isimli tablodaki ODEMELER_MUSTERİ alanı metin olarak ayarlanmış, ilişkilendirilen MUSTERİLER tablosundaki ODEME alanı Sayı. Her ikisi sayı veya her ikisi metin olmalıdır. Ayrıca bu tür ilişkilendirmede benzersiz alan (otomatik sayı) kullanılmalıdır. 

HAYVAN_TANİMLARİ (tablo ismi tbl_hayvantanimlari veya HAYVAN_TANIMLARI olmalı, Türkçe karakter kullanılmamalı) isimli tablodaki KG_TARİHCE alanı aynı şekilde Sayı, ilişkilendirilen KİLO TAKİP tablosundaki KİLO_TAKİP_KUPE alanı ise Metin, her ikisi aynı veri türünde olmalıdır.

Öncelikle veri girişi için formları oluşturun. İlişkilendirme olayını sona bırakın. Ayrıca, bu tür sorulara net çözüm bulunabilmesi için içerisinde veri olan tablo olmalı, tablo ve içerisindeki veri incelenip tavsiyede bulunabiliriz.
"Boş Örnek Eklerim, Yapıp Verirler" demeyin, örneğinizi hazırlayın.
Komplike kod talebiniz var ise İletişim bağlantısından bize ulaşın. 
Cebelleşmezsen Öğrenemezsin. 
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da