Skip to main content

AccessTr.neT


Tabloya Veri Olarak Girilen Verinin Günlü Olarak Planlanması

Tabloya Veri Olarak Girilen Verinin Günlü Olarak Planlanması

Çözüldü #1
Ekleyeceğim programda; Frm_ogrenci formundan İzin durumunu Evet/Hayır Seçebiliyoruz.
ve bunun çıktısını frm_yoklama formundan yoklama raporuyla görüyoruz.

Peki diyelimki izini seçtikten sonra o günde dahil 3 gün gibi bir ifade girerek gün verisiyle kaydı yapıp gün bitince kaydın hayıra dönmesini sağlayabilir miyiz?
.rar dddCALISMA.rar (Dosya Boyutu: 370,79 KB | İndirme Sayısı: 3)
Cevapla
#2
Benim anlamadığım bir nokta var. Evci olarak çıkarttığınız kişiyi frmevci üzerinden evci çıkartıyorsunuz ve burada zaten tarih aralığı belirtiyorsunuz. Tekrardan neden frmogrenci üzerinden evet hayır diyorsunuz ki? Girdiğiniz tarih aralığı rapor çıkartılırken ve diğer işlemlerde de seçtiğiniz tarih aralığında kalan her öğrenciyi gösterir. Siz iki defa işlem yapmış oluyorsunuz bu durumda.
Cevapla
#3
Evet. Bencede saçma ama;) Öğrencinin raporlu olması evci olmasıyla eşit olmuyor. Ya da İzinli olması. Evci çıkma işlemleri hafta sonu kavramlarıyla eşdeğer (Cuma-cumartesi-Pazar) izin durumu hafta içi mdr yardımcısının iznine bağlı-rapor hukuki bir hak. Garip ama böyle. Raporlu öğrenci evde ama evci değil, raporluImg-cray

Hatılarsanız eskiden memurlar için şöyle bir durum vardı. Memur rapor aldığında onu birde izne çevittirirdi. Öyle karışık birşey işte sayın @lemoncher2
Son Düzenleme: 10/12/2021, 22:16, Düzenleyen: SeferŞANLI.
Cevapla
#4
Peki şöyle bir form yapsanız daha sağlıklı olur bu güzel proje için.Bir form düşünün formda öğrenciyi seçiceksiniz ve öğrencinin ne iznine çıktığını seçiceksiniz örneğin evci izni, rapor vs. vs. size kalmış bu sayede hangi öğrenci ne durumda tek tek görebilirsiniz. Gerçi frmevci üzerinden de bu durum yapılabilir sadece bir açılır kutu ve tablonuza yeni alan eklemeniz gerekecek öğrencinin seçtiğiniz tarihte ne iznine ayrıldığını seçip kaydedersiniz.
Cevapla
#5
Hocam bu sık olan bir şy değilki, Haftada birkaç öğrencide görülen bir durum. Sonuçta yine ordan gelen veriyi yoklama raporuna İ/R olarak aktarmak gerek.

Çok elzem bir şey değil lakin-program mantığında böyle bir şey kendini doğuruyor. İzinli-Raporlu----Peki kaç gün?
Son Düzenleme: 10/12/2021, 22:23, Düzenleyen: SeferŞANLI.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da